IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Soducius
Člen
Avatar
Soducius:28.2.2012 21:17

Nevíte prosím vás někdo jak udělat aby se střídala noc a den??Ale aby to bylo nějak hezky ne aby to jenom přebliklo ale aby se stmívalo...???

Odpovědět
28.2.2012 21:17
www.Islandsoft.cz je best WEB 4ever
Avatar
David Hartinger
Vlastník
Avatar
Odpovídá na Soducius
David Hartinger:28.2.2012 21:41

K načasování samozřejmě alarm, který by potom vytvořil objekt tma. Objekt tma s depth -1 (aby byl přes ostatní objekty ve hře) by měl černý sprite velikosti celé obrazovky a vykresloval by se na souřadnice aktuálního view (view_xview[0] a view_yview[0]), aby tedy vždy zakrýval obrazovku. Vnitřní alarm by objektu nastavoval image_alpha z 0 (na 0 je třeba samozřejmě nastavit v create) na třeba 0.5 a tma by tedy byla čím dál tmavší. Když se toto doplní například rozsvícením lamp, světel aut atd., mohlo by to vypadat velmi dobře. Světla se kreslí v tzv. blend modu nastaveným na add, vykreslí se kužely světla (normální žluté sprity) a potom je třeba režim vrátit na původní hodnotu. Dělá se to kódem v události draw:

draw_set_blend_mode(bm_add);

// kreslící příkazy pro světla

draw_set_blend_mode(bm_normal);

Mezi kódem se potom vykreslují ta světla. Případně je třeba kód rozdělit do dvou skriptů, pokud chceš používat ikonky. Kdyby se nedařilo, tak kolega může připravit nějakou ukázku ;)

Nahoru Odpovědět
28.2.2012 21:41
New kid back on the block with a R.I.P
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.