Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C a C++. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
discount week 80 + hiring
Avatar
kr.martin
Člen
Avatar
kr.martin:9.8.2016 6:18

Po delší době zase vkládám nějaký ten výtvor ode mě. Tentokrát hru Super Mario Bros, snažím se aby byla podobná originálu od Nintenda :-) zatím 6 levelů + 2 bonusové místnosti.

https://superbshare.com/file/qp8V

Editováno 9.8.2016 6:19
 
Odpovědět
9.8.2016 6:18
Avatar
TomBen
Redaktor
Avatar
Odpovídá na kr.martin
TomBen:9.8.2016 17:03

Myslím, že když už se v GM dělá plošinovka, tak by to chtělo něco originálnějšího než Mario klon. Ale jako trénink programování budiž. Opravdu původní hru jsem sice nehrál ( fandil jsem tehdy víc konkurenci ), ale myslím, že by to chtělo čistější zpracování. Tady jsem hraní nechal po pár vteřinách právě kvůli provedení. Věřím, že originál by měl bavil o něco déle i v dnešní době.

1/ Nějak to nedělalo žádný zvuk. Velké mínus. :-(
2/ Když držím SPACE a šipku, běžím na jednom místě? Proč? Přišlo mi to jako chyba.
3/ Hranaté kolize, kde postavička visí ve vzduchu těsně vedle plošinky, by být teda nemusely, dokonce ani kdyby v původní hře takové byly ( což pochybuji ). Vypadá to hrozně divně.
4/ Pohyby málo plynulé, odezva ovládání nějak nepřirozená. Tady jde ale o osobní pocit.

Nahoru Odpovědět
9.8.2016 17:03
Za posledních 200 miliónů let se nic zvláštního nestalo, akorát dinosauři vymřeli a opice se naučily programovat.
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
chain
Redaktor
Avatar
chain:10.8.2016 9:52

kazdy klon, ktory som robil, sluzil ako skuska toho co dokazem a ci by som to vedel nakodit-algoritmut alebo jednoducho ozivit aj ja. Urobit klon je jedna z moznosti ako sa nieco naucit a preto palec hore. Kazdopadne kazdu reakciu ber ako podnet na vychytanie chyb a nie ako kritiku. JA by som na rozdiel od teba dal aspon viac spritov hl. hrdinu na vyber resp. vo finale zmenil grafiku a mas vlastnu hru;)

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
Řešení problému
 
Nahoru Odpovědět
10.8.2016 9:52
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.