IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Maty
Člen
Avatar
Maty:14.10.2018 8:44

Ahoj
Právě jsem dokončil Hru Fatality Pixel na které jsem pracoval asi 4 měsíce. Byl bych rád kdyby jste mi ji otestovali a upozornili na případné chyby.

Download: https://uloz.to/…xel-high-zip

A protože jsem zjistil že na windows 8 by fatality pixel nemělo šanci (kvůli množství zvuků hra vždy spadne), tak jsem vytvořil i Fatality Pixel Low

Download: https://uloz.to/…xel-high-zip

Díky

 
Odpovědět
14.10.2018 8:44
Avatar
TomBen
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Maty
TomBen:14.10.2018 11:57

Vyzkoušel jsem to narychlo, takříkajíc letem-světem. Přiznám se, že mě hra nijak nemotivovala, abych si ji znovu spustil. Tutoriál mi nic nedal a snažit se pokus-omyl pochopit, jak co funguje, není natolik zábavné, abych to vydržel dost dlouho. Myslím, že by to chtělo nějakou velmi pozvolnou křivku učení a hodně motivačních prvků.

1/ Grafika se mi nelíbí. Ruční čmáranice v GM vážně nejsou můj šálek čaje. Líbí se mi snad jen menu, jinak nic. Chápu, že se to dneska bere jako retro, ale vidím velký rozdíl mezi ruční grafikou doby vzniku prvních her a touto.
2/ Zvuky a hudba mě ani nenadchly, ani vysloveně neprudily. Klidně jsem to nechal drnčet z malých repráčků na notebooku a necítím se o nic ošizen.
3/ Technické provedení je takové dost pochybné, vzhledem k tomu, že není jasné, co je záměr a co chyba. Proč má výchozí bod stejný sprite jako hráčova figurka? Proč se umírá několik pixelů od pasti? Proč se mi panáček zasekl hlavou ve stropě a vesele tam jezdil aniž by spadl?
4/ Hratelnost je jen pro hodně otrlé nátury. Celá hra je jen o nekonečném umírání hráčovy postavy. Krok - smrt, nic - smrt, dva kroky - smrt, nevím co se stalo - smrt. Je zřejmé, že to baví jen člověka, který předem ví, jak to projít a pak se to mění na velké klávesnicové cvičení. Asi bych klidně na začátku ukázal hráčům v bezpečném módu náhled celé mapy, protože i tak se k cíli nejspíš nedostanou.

Celkově: je za tím vidět kus práce, to bezpochyby. Žebříčky oblíbenosti to ale trhat nebude.

Nahoru Odpovědět
14.10.2018 11:57
Za posledních 200 miliónů let se nic zvláštního nestalo, akorát dinosauři vymřeli a opice se naučily programovat.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.