Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu. Zároveň využij akce až 30 % zdarma při nákupu kreditů. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Swift3 jak je to s appkou pro existujicí web?

Aktivity
Avatar
Neaktivní uživatel:5.2.2017 15:00

Hoj,

je tu někdo, kdo se věnuje tvorbě iOS appek ve Swiftu?
Mám takový dotaz, jak je to s tvorbou aplikaci pro existujicí web, běžicí na PHP/MySQL? Jak probíha komunikace iOS app s webem?
Koupil jsem si prakticke kurzy swiftu na udemy.com, ale veškeré clony(instagram, snapchat, uber, ..), jsou postavené od 0 a běží na AWS, většinou Parse.

Možná chci posílat POST a GET requesty zbytečně a jde to nějak lépe? Budu rád, když mě nasměrujete :)

Díky

Odpovědět
5.2.2017 15:00
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Petr Čech
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
Petr Čech:5.2.2017 15:14

Typicky má web nějaké API, kde se requesty ověřují klíčem, který dostane vývojář. Potom prostě aplikace posílá GET/POST requesty a dostává odpověď třeba v JSON nebo XML

To je takové obecné schéma pro většinu technologií a jazyků, na tomto jádru jsou potom pro různá specifická použití, třeba .NET má SOAP.

Editováno 5.2.2017 15:16
Nahoru Odpovědět
5.2.2017 15:14
the cake is a lie
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.