Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C a C++. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
c week

Diskuze: Velká pomoc do začátku

Aktivity
Avatar
Jekota Blekota Mekota:7.4.2015 12:29

Ahoj, jsem zde nový. Tyto stránky jsem vyhledal, abych zde žádal o pomoc. Rozhodl jsem se, že ve svém životě chci vytvořit něco, na co budu hrdý a co by mohlo pomoci anebo jen potěšit ostatní lidi. Tedy k věci - napsat svůj vlastní program.

Po dlouhém hledání a přečtení několika článků jsem zjiž zjistil, že člověk musí mít jasný cíl, když žádá o radu.
Přejdu tedy k jádru mého problému a k mé prosbě. Na tomto webu jsem se dočetl spousty zajímavých informací a rad, co si jen mohu prozatím přát, abych dostal nějaké odpovědi na mé zatím zmatené otázky. Proto jsem zvolil

ITnetwork za svou základnu mého učení/bádání/zkou­mání...
Jeden z mých cílů je vytvořit nějakou applikaci pro OS Android. Je mi jasné, že tohle je velmi široký pojem. Apka, kterou bych chtěl vytvořit by měla být "kecací" - upřesním: Ahoj, jak se jmenuješ. Co chceš dnes dělat? Večeře, zábava, sport, televize.... Atd. Na základě určených odpovědí by například měla vyhledat na webu nějaké restaurace, program v TV a další. Měla by teda spolupracovat s browsery a dalšími apkami. Myslím si, že je to velmi rozsáhlý a sálodlouhý projekt, který nemusí fungovat. To vše si uvědomuji. Chtěl jsem vám načtrtnout můj hrubý návrh toho, jak by to mělo fungovat.

Možná to vyzní, že chci vytvořit vlastní verzi Siri. Ano, zhruba ano, ale opravdu, opravdu jednoduchou verzi. :-D
A teď k problému č. 1. Klasická otázka. S čím a jak začít? - Naučit se jazyk, ve kterém to budu programovat. No jo, ale který zvolit, aby "zatím" laik a začátečník, co ještě nezačal zvolil ten správný jazyk? Přemýšlel jsem o C++ anebo Javě.

Mnou stanovený cíl není samozřejmě jediný. To je ten nejvyšší cíl prozatím. Nechci se to vše naučit jen kvůli tomuhle cílu vytvořit jedinou applikaci. Samozřejmě postupem učení chci vytvářet jednoduché programy - klasicky např. velmi jednoduchou kalkulačku atd.

Je tedy Java pro úplný začátek dobrá volba? Nebo byste doporučili nějaký jiný jazyk? Chtěl bych samozřejmě i nějakou knižní četbu. Je pro mě velmi složité s něčím začít - koupit si knihu, zvolit první krok, když sám pořádně nevím, od čeho se odpíchnout.

Proto žádám Vás - zdejší pro mě GURU o velkou radu a pomoc.
Je mi jasné, že tohle není učení na pár týdnů. A že když budu chtít něčeho dosáhnout, musím složit velkou oběť. Jsem rozhodnut tuhle oběť položit..
Prosím Vás tedy ještě jednou. Pomůžete mi k mému prvnímu správnému kroku a k přesnému směru, kterým se mám upínat?
Omlouvám se za mou slohovou práci a předem děkuji za jakékoliv odpovědi.
Martin

 
Odpovědět
7.4.2015 12:29
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Jekota Blekota Mekota
David Čápka:7.4.2015 12:44

Jestli chceš dělat pro Android, tak se orientuj na Javu, jak jsi sám napsal. Máš tu k tomu kompletní materiály a to jak na Javu (tu se musíš naučit jako první, normálně klasickou SE na počítači), tak konkrétně pro Andorid (na tu se zaměř později).

Nahoru Odpovědět
7.4.2015 12:44
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Avatar
Odpovídá na Jekota Blekota Mekota
Neaktivní uživatel:7.4.2015 12:45

Hoj,

pokud chceš udělat aplikaci pro Android, tak je potřeba se naučit Javu(ano Java a C# jsou nejlepší jazykz pro začátečníka), tutoriály na ni tu jsou a je jích hodně, dokonce i něco o androidu tu je jsem se koukal.

// Bože, pokaždé než odpovím tak se objeví stejná odpověď :D

Editováno 7.4.2015 12:46
Nahoru Odpovědět
7.4.2015 12:45
Neaktivní uživatelský účet
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
David Čápka:7.4.2015 12:56

Alespoň to má potvrzený :P A pro Android tu toho ke schválení čeká docela dost ;-)

Nahoru Odpovědět
7.4.2015 12:56
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Avatar
David Novák
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Jekota Blekota Mekota
David Novák:7.4.2015 13:10

Mrkni na projekt Sirius. ;)

http://www.pcworld.com/…-ubuntu.html

http://sirius.clarity-lab.org/

Zaměřením je to podobné (ale o něco víc do hloubky) a můžeš se minimálně inspirovat (samozřejmě, až budeš umět programovat - teď bys ten kód stejně asi nechápal..) Jo a kdybys udělal tu svou aplikaci open-source, tak můžeš i použít nějaký jejich kód ;)
Třeba modul na rozpoznávání hlasu..

Nahoru Odpovědět
7.4.2015 13:10
Chyba je mezi klávesnicí a židlí.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.