Geek tričko zdarma Geek tričko zdarma
Tričko zdarma! Stačí před dobitím bodů použít kód TRIKO15. Více informací zde

Poznávačky

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Aplikace do letní soutěže - Poznávačky

Ve škole často píšeme poznávačky z biologie. Dostaneme seznam nějakých přírodnin, které se máme naučit rozpoznávat. Při testu je nám poté ukázáno několik obrázků, na kterých je máme určit. Dřív jsme se na takové testy učili tak, že nějaký obětavý spolužák udělal prezentaci v powerpointu, kde dal na každý slide jméno jedné přírodniny a jeden obrázek stažený z internetu. Potíž byla, že tímto způsobem jsme se naučili spíše konkrétní obrázky než specifické rozpoznávací znaky a při testu jsmě často byli na jiné obrázky krátcí. Řešením bylo dávat do prezentace ke každé přírodnině více obrázků. Jenomže pokud máme znát 100 přírodnin a u každé je potřeba 5 obrázků, je onen obětavý spolužák zavelen prací na několik hodin. Vzhledem k tomu, že až takhle obětavý u nás nikdo nebyl, naprogramoval jsem aplikaci v PHP, která umožňuje vytvářet online knihovny obrázků. Nahrávat je může kdokoliv a práce se tak rozloží. Aplikace má navíc další šikovnou funkci: generuje náhodné testy.

Současný stav

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Funkční verzi aplikace jsem již uvolnil k používání svým spolužákům, avšak pro přístup je potřeba ověřovací kód, který mimo naší třídu nikdo nezná. Aplikace tak ještě není veřejně vydaná a neporušuje tak pravidla soutěže. Současná verze má pouze několik funkcí. Do uzávěrky soutěže jí hodláme ještě hodně vylepšit, přidat nové funkce, zlepšit zabezpečení a zpřehlednit zdrojový kód.

Tvůrci

  • 8-) Jan Štěch (já) - Programátor JS, PHP a SQL
  • 8-) Eliška Korcová - HTML a CSS Designér stránek

Jazyky

Aplikace je naprogramována primárně v PHP. Chod na straně klienta zajišťuje JavaScript. Struktura a vzhled jsou tradičně zajištěny HTML a CSS.

Ukázka

Zcela první verze aplikace, kterou jsem uvolnil pro použití třídy je dostupná k prohlédnutí v tomto instruktážním videu, které původně sloužilo jako návod.

Spolupráce

Líbí se vám náš produkt? Budeme moc rádi, když nám jej pomůžete rozvíjet. Je oceněna jakákoliv forma pomoci, od programátorů, přes designéry, testery až po běžné uživatele, kteří produkt budou prostě používat a šířit. V případě zájmu nás prosím kontaktujte na e-mailu poznavacky@email.com.

Program byl vytvořen v roce 2019.

 

 

Program pro vás napsal Jan Štěch
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Jsem student na osmiletém gymnáziu v Českých Budějovicích. Tam jsem se také naučil programovat. Od dětských hraček jako Baltík nebo Scratch, přes C++ po C# a PHP. Baví mě vytvářet webové stránky, které pomáhají řešit různé praktické problémy, nebo r...
Všechny články v sekci
ITnetwork summer 2019 - Ceny v hodnotě 10 000 Kč!
Aktivity (4)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!