IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Josef Rajmon
Brigádník
Avatar
Josef Rajmon:2.10.2019 13:20

Dobry den
Chtel bych poradat o radu.
Dost casu trávím cestou vlakem /autobusem.
A mrzi me ze nemuzu programovat.
Mohl by mi nekdo poradit nejaky jakym zpusobem tento problem vyresit?

Zkusil jsem: Kivi na mobil ale nebyl jsem schopen ho efektivne pouzivat

Chci docílit: Dene stravim okolo dvou hodin cestováním a rad bych to vyuzil efektivně k uceni

Odpovědět
2.10.2019 13:20
Existuje lepší moznost, najdi ji!
Avatar
David Hartinger
Vlastník
Avatar
Nahoru Odpovědět
2.10.2019 13:27
New kid back on the block with a R.I.P
Avatar
Josef Rajmon
Brigádník
Avatar
Odpovídá na David Hartinger
Josef Rajmon:2.10.2019 14:36

Ano nocebooky znam ja doufal ze mi nekdo poradi tak abych si ho nemusel kupovat ... ale pokud ne muzete mi doporucit na jake parametry bych se mel zaměřit?

Nahoru Odpovědět
2.10.2019 14:36
Existuje lepší moznost, najdi ji!
Avatar
Odpovídá na Josef Rajmon
Vasil Rudobaba:2.10.2019 15:53

Čau.. můžeš zkusit C# Shell nebo Dcoder na mobilů.. Třeba budou vyhovovat více.
Nad nBook to však není :).

 
Nahoru Odpovědět
2.10.2019 15:53
Avatar
Odpovídá na Josef Rajmon
Erik Šťastný:2.10.2019 16:45

Jak říká David, osobně si myslím, že cokoliv co má pidi obrazovku a nemá klávesnici je úplně k ničemu.

Pokud to myslíš aspoň trochu vážně, kup si notebook, stačí ti nějaký šuntík nebo repas za pár tisíc na účení se v Pythonu například :)

 
Nahoru Odpovědět
2.10.2019 16:45
Avatar
Josef Rajmon
Brigádník
Avatar
Odpovídá na Erik Šťastný
Josef Rajmon:2.10.2019 17:06

Takze je jedno jak je výkonem pokud nedelam hry nebo neco podobne narocneho?

Nahoru Odpovědět
2.10.2019 17:06
Existuje lepší moznost, najdi ji!
Avatar
Odpovídá na Josef Rajmon
Erik Šťastný:2.10.2019 17:10

Záleží v čem budete programovat, Pythonu bych se nebál třeba ani se slabou šunkou, Visual Studia a C# ano :)

 
Nahoru Odpovědět
2.10.2019 17:10
Avatar
Jaroslav Smrž
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Josef Rajmon
Jaroslav Smrž:2.10.2019 18:45

Pokud chceš minimální investici a zároveň normální prostředí, zkus nějaký win10 tablet + skládací bluetooth klávesnice + visual studio code.Tablet + klávesnici koupíš např. v Mobil pohotovosti do 2.000,- Pokud chceš lepší výkon, zkus třeba netbook Acer One nebo tak něco. Slabý výkon, ale levné a skladné. Navíc oddělitelná klávesnice. Nejlepší variantou je celokovový notebook např Acer Swift. Nabízí super výkon v tenkém těle a je také za celkem slušné peníze oproti MacBook Air.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+2,50 Kč
Řešení problému
Nahoru Odpovědět
2.10.2019 18:45
/* Life runs on code */
Avatar
Martin Dráb
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Josef Rajmon
Martin Dráb:2.10.2019 21:23

Další možnost je cestu strávit něčím jiným než programováním. Například čtením či poslechem knih (v angličtině se toho dá sehnat dost), zejména pokud netrváš čistě na programování, ale máš i jiné zájmy.

Tablet s externí klávesnicí (myšleno takovou, která se k němu nedá připevnit, aby vznikl notebook) mi přijde při cestování jako celkem blbost, protože se budeš muset starat o dva nezávislé kusy hardwaru. To mi nepřijde zrovna pohodlné.

Pak záleží na tom, co děláš po/před cestou, protože můžeš ve výsledku dojít k názoru, že např. večer máš všeho dost a spíše než ve vlaku/autobuse programovat (což mi obecně přijde jako nepohodlné) si potřebuješ spíše odpočinout.

Nahoru Odpovědět
2.10.2019 21:23
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Avatar
Josef Rajmon
Brigádník
Avatar
Odpovídá na Martin Dráb
Josef Rajmon:2.10.2019 21:53

Ano to bych mohl potiz je vsak v tom ze ostatnich konicku mam ted plné zuby

Nahoru Odpovědět
2.10.2019 21:53
Existuje lepší moznost, najdi ji!
Avatar
Alex
Tvůrce
Avatar
Alex:2.10.2019 22:20

NTB je dle mého názoru věc, kterou by měl mít každý kdo cestuje a zároveň se zajímá o IT.
Obzvláště zajímavé zařízení jsou dle mého názoru HP pavilion, envy a specter x360 (co jsem viděl startují někde na 12 tisících)
Jsou to konvertabilní NTB (můžeš otáčet displej o 180°), čehož se dá využít několika způsoby... můžeš to používat jako normální NTB, jako tablet a velmi zajímavá pozice je 'STAN' a pro mě největší výhodou je konstrukce pantu, protože nejen že mi notebook poslední dobou chcípá (zrovna v neděli a dneska jsem ho rozchodil), ale hlavně kvůli laciné konstrukci mám (s prominutím) v hajzlu pant ( a to ten stroj přenáším několikrát do měsíce (většinou 3x, 4x) . Sám teď sháním nějakou brigádu abych si na nějaký našetřil.
Rozhodně tu investici zkus zvážit.

 
Nahoru Odpovědět
2.10.2019 22:20
Avatar
Josef Rajmon
Brigádník
Avatar
Odpovídá na Alex
Josef Rajmon:2.10.2019 22:25

Ahoj souhlasim s tebou ale spis premislim o ntb s odeliternou klavesnici
Jaky mas nazor?

Nahoru Odpovědět
2.10.2019 22:25
Existuje lepší moznost, najdi ji!
Avatar
DarkCoder
Člen
Avatar
Odpovídá na Josef Rajmon
DarkCoder:3.10.2019 0:48

Za dvě hodiny na cestách se toho dá stihnout celkem dost, ale je třeba zvolit vhodný způsob učení v daných podmínkách. Programování není jen o tom sedět za počítačem a tvořit, ale i získávat nové informace a staré si osvojovat. A to je pro tyto podmínky naprosto ideální. Proto zde bych rozhodně upřednostnil teoretickou část před tou praktickou.

Proč nevolit praktickou část:

Komfort Ti neumožní plně využít volný čas k tomu, aby praktická část byla efektivní. Myš, klávesnice, to jsou periférie pro efektivní programování důležité. Mobil, tablet Ti toto neposkytnou, notebook částečně. Rovněž velikost obrazovky hraje nemalou roli. Kooperovat s notebookem také nemusí být v některých případech ideální, záleží na situaci. Pokud to shrnu do pár slov - Moc toho nestihneš. Lépe uděláš, když zvolíš teoretickou část. Jinač solidní notebook (i repasovaný je úplně v pohodě) na cesty už pořídíš od 4000 Kč.

Proč volit teoretickou část a jaký způsob:

Za dvě hodiny na cestách lze snadno projít i 2 kapitoly učiva. S knihou, sešitem, obyčejným tabletem se operuje velmi dobře.

Kniha je jasná, tam není co vysvětlovat. Obvykle toho obsahuje dost, obsahuje korektní obsah a nevyžaduje žádnou přípravu. Na druhou stranu jsou tam části které jsou popsány po obsahové stránce zbytečně rozsáhle. Není na škodu si při čtení dělat poznámky. Zpětně neprověřuje znalosti. Jako způsob učení - slušný.

Sešit nebo tablet s vlastními poznámkami je jedním z nejlepších způsobů jak ten čas využít. Jak kvalitně si poznámky zpracuješ, tak efektivně se danou látku naučíš. V pohodlí domova si vše připravíš, na cestách využiješ. Lepší než kniha, vyžaduje si přípravu (hledání zdrojů, ověření informací). Zpětně neprověřuje znalosti. Jako způsob učení - velmi dobrý.

Další způsob je si zpracovat audio podobu svých poznámek, ideálně do jednotlivých kapitol. Můžeš použít samostatně nebo v společně se sešitem či tabletem. Sešit a tablet pro tebe v tu chvíli budou zpětná vazba toho co právě posloucháš. Vizuální podobu poznámek ideálně pro ukázkové příklady, audio podobu pro vysvětlení pojmů. Lze si vytvořit odpovědi. Velmi náročné na přípravu. Jako způsob učení - samotné audio slušný, audio plus sešit nebo audio plus tablet - velmi dobrý.

Další způsob, kartičky s otázkami, odpověďmi na druhé straně. Vypadá to primitivně, ale je to velmi efektivní. Je to podobné jako sešit nebo tablet. Výhodou je, že Tě to testuje. Skvěle se hodí na cestu z práce. Na cestu do práce nějaký způsob výše, cestou z práce budeš zkoušen z toho co si poslouchal, četl, zkrátka z toho co si se učil. Dostáváš zpětnou vazbu a na základě tvých odpovědí se pak můžeš rozhodnout co dál. Vyžaduje důkladnou přípravu, ale jako způsob učení - excelentní, v kombinaci se způsoby výše pro učení teoretické části - nepřekonatelný.

Ještě jeden skvělý způsob, na podobné bázi toho předchozího - Test. Sešit nebo lépe tablet, ve které máš otázky a několik možných odpovědí, ze kterých vybíráš tu nebo ty o které se domníváš, že je správná či že jsou správné. Vyžaduje velkou přípravu. Ještě o něco lépe ověřuje znalosti než předchozí způsob, ale z důvodu čtení možných odpovědí a promýšlení bude počet odpovědí menší než u předchozího způsobu. Dobré si na to vytvořit program. :-) Jako způsob učení podobně jako u kartiček, samotný test - excelentní, v kombinaci s jinými způsoby metodou učení/test pro učení teoretické části - nepřekonatelný.

Závěrem:

Jak vidíš, způsobů je hodně. Co činí učením efektivní je získání zpětné vazby, z tohoto důvodu doporučuji poslední dva způsoby. Cest k dosažení výsledku je hodně. Ta nejefektivnější na teorii je, když budeš k informacím přistupovat takto:

Hledání -> čtení -> zpracování -> učení se -> testování -> vyhodnocování -> opakování

Důležité: Smyslem toho všeho je danou látku pochopit, nikoli se ji nazpaměť naučit...

Nahoru Odpovědět
3.10.2019 0:48
"I ta nejlepší poučka postrádá na významu, není-li patřičně předána." - DarkCoder
Avatar
Timo Paluš
Člen
Avatar
Timo Paluš:3.10.2019 16:05

Keď som ešte chodil na strednú školu tak som sa na hodinách hrozne moc nudil a trápilo ma že nemôžem stráviť ten čas programovaním. Na Google pay som si našiel aplikáciu qpython ,ktorá má veľmi podobné prostredie ako python idle na počítači. Pripojil som si k mobilu bluetooth klávesnicu z Aliexpressu + microsoft bluetooth myš(celková cena 40€ max) a už som si písal. Nevýhodou je že máš tam iba základné knižnice takže napríklad žiadny Tkinter neočakávaj. Ale ak ta baví hlavne algoritmizácia alebo práca s poliami tak je to dostačujúce :)

 
Nahoru Odpovědět
3.10.2019 16:05
Avatar
Josef Rajmon
Brigádník
Avatar
Odpovídá na Timo Paluš
Josef Rajmon:3.10.2019 16:16

Super moc dekuji :)

Nahoru Odpovědět
3.10.2019 16:16
Existuje lepší moznost, najdi ji!
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 15 zpráv z 15.