Black Friday je tu! Využij jedinečnou příležitost a získej až 80 % znalostí navíc zdarma! Více zde
Aktualizovali jsme provozní podmínky. Pokračováním užívání sítě s nimi projevíte souhlas.
BF extended 2022
Avatar
tomekmichalhu:6.5.2021 18:18

Ahoj, mám teoretický dotaz z oblasti hackingu. Jaké jsou možné způsoby, kterými se dá programu podstrkovat data z venčí? Řekněme, že mám program, do kterého uživatel zadává data. Já bych chtěl ty data zadávat z nějakého mého softwaru. Co se s tím dá všechno dělat? Dekompilovat program a dodělat tam nějaký backdoor? Najít si adresu dat v paměti a přepisovat je programu pod rukama? Jsou i nějaký další způsoby? V tom programu někde musí být metoda "nastavHodnotu(hod­nota)", kterou by stačilo jen zavolat. Je nějakej způsob, jak ji najít a zavolat z venku? :D

Jde mi o to, že mám hru train simulator a ona nemá podporu pro namapování páček na analogový osy herního ovladače, dají se ovládat jen klávesnicí, a já bych tam tuto funkcionalitu měl tuze rád :D Tak mi hlavou začala vrtat tahle myšlenka. Nechci řešení, co bude mačkat klávesy podle polohy páčky, to je rovnák na vohejbák a navíc to už existuje. Je mi jasný, že to nebude nic jednoduchýho, takže to nespíš zůstane jen na teoretické úrovni, ale stejně by mě zajímalo, jak by se to dalo řešit :D

 
Odpovědět
6.5.2021 18:18
Avatar
Martin Dráb
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na tomekmichalhu
Martin Dráb:10.5.2021 17:37

Pokud mluvíme o Windows, číst či měnit paměť v cizím procesu je možné, pokud na to máš oprávnění (obvykle ano). Obdobně je možné spouštět vlastní kód, například vytvořením nového vlákna v cílovém procesu nebo skrz APC. Metod je mnoho.

Jestli to chápu správně (tu hru jsem nehrál), tak to převádění na události klávesnice vidím asi jako nejjednodušší řešení. Jinak musíš znát strukturu programu a jeho adresového prostoru (prostě vědět, kde co je). A itak výsledek nebude pravděpodobně tak stabilní jako přes tu klávesnici.

Nahoru Odpovědět
10.5.2021 17:37
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.