Využij akce až 30 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací. Zároveň je tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET
Hledáme nového kolegu do redakce - 100% home office, 100% flexibilní pracovní doba. Více informací.
discount week 30 halloween
Avatar
Acerik
Redaktor
Avatar
Acerik:1. března 19:15

Zdravím, postupně vyvíjím webovou aplikaci, kde bude každý uživatel ukládat větší množství dat, předpokládám od 50 do 200 záznamů na uživatele. Chtěl bych se zeptat, jaký zvolit nejlepší postup, zda vytvořit každému uživateli vlastní tabulku, kde název bude například jeho id nebo jít cestou jedné tabulky pro všechny uživatele. Bojím se aby u jedné tabulky nebyl problém při například 100 uživatelích by počet záznamů byl okolo 20000+. Což by bylo asi ještě zvladatelné, ale vzhledem k předpokládané expanzi se bojím, dostání do bodu, kdy by předělání bylo složité a náročné, tudíž by mě zajímal váš pohled na věc a jak by jste řešili ukládaní velkého množství dat. (200 není maximum, je možné že bude mít každý uživatel 300,500,... záznamů)

Odpovědět
1. března 19:15
“Every programmer is an author.”
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Mouser
Člen
Avatar
Odpovídá na Acerik
Mouser:2. března 19:27

Desítky tisíc záznamů je nic, to klidně může být v jedné tabulce. Snad jediné, kdy bych uvažoval o rozdělení, by bylo, pokud tam budou nějaké delší texty a předem víš, že budeš často potřebovat vyhledávat pomocí pomalých operátorů (IN a hlavně LIKE). Naopak mysli na to, že pokud budeš později potřebovat přidat nějaký sloupec, musel bys ho přidávat do 100 tabulek. A taky není rozdělení vhodné, pokud budeš někdy potřebovat selectovat data ze všech tabulek najednou (bez ohledu na uživatele) - pak bys to musel spojovat pomocí 100 unionů. (Nebo v aplikaci cyklem spustit 100 separátních selectů, a výsledky spojit tam.)

 
Nahoru Odpovědět
2. března 19:27
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.