Diskuze: Cena celého kurzu Swift
V předchozím kvízu, Online test znalostí Objective-C, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.

Člen

Zobrazeno 8 zpráv z 8.
//= Settings::TRACKING_CODE_B ?> //= Settings::TRACKING_CODE ?>
V předchozím kvízu, Online test znalostí Objective-C, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.
U prvního placeného článku je možnost koupit celý kurz najednou a je zde i uvedena celková cena. Ta je nižší než když budeš kurz kupovat článek po clanku. Nelze koupit najednou více kurzu, jednoduše je koupíš postupně, ve Swift jsou 3 nebo 4 a je to pár kliknutí.
Ahoj. Vím že to sem nepatří, ale jsem tu nový a ještě k tomu nevidomý. Nemám žádné školy, ani zkušenosti s programováním. Rád bych se tedy zeptal, jestli si vy osobně myslíte, mám nějakou šanci naučit se programování ve swift, nebo by jste mi doporučovali přenechat tyto zkušenosti daleko lepším? Předem děkuji za jakoukoli odpověď.
Ahoj
Nemyslím si, že na to aby jsi se mohl začít učit programovat, musíš mít
s programovaním zkušenost a ani nemusíš mít ještě hotovou školu. Já
jsem třeba ještě na základce a učím se programovat. A to jsem před tím
neměl vůbec žádné zkušenosti (teda pár jo, ale to byly primitivní
dětské kurzy).
Jednoduše: pokud si myslíš že na to máš hlavu, tak nevidím důvod to
nezkusit.
Ahoj, programovat se může naučit každý průměrně inteligentní člověk. Je třeba si ale uvědomit, do čeho se člověk pouští a že je to běh na dlouhou trať. Že je třeba se tomu denně věnovat několik hodin, řešit problémy hledáním v manuálech (většinou v angličtině) a hlavně mít trpělivost. Znatelné úspěchy přijdou až za delší dobu, ale stojí to za to! Velkou roli hraje také vhodný výběr programovacího jazyka. Swift bych rozhodně nedoporučoval už kvůli úzké využitelnosti. Na začátek bych se dal cestou vývoje webových aplikací, které jsou teď nejpopulárnější, tj. jednoduché HTML a CSS, Bootstrap framework a k tomu také na naučení jednoduché a efektivní PHP. Výsledky přijdou poměrně rychle a o uplatnění také nebudeš mít nouzi už ve fázi učení se. Na PHP běží cca 90% webů a dají se v něm pohodlně napsat i složitější webové aplikace jako například Informační systémy. Na ty hodně složité je dobré znát architekturu MVC a nějaký PHP framework (Symfony, Nette, Laravel). Navíc jako začátečník oceníš zdejší tutoriály od úplných začátků až po pokročilé techniky a také spousty programátorů, kteří PHP ovládají a ochotně ti zde poradí v češtině. Další dobrou volbou by bylo C# .NET. Tento jayzk také ovládá většina programátorů a navíc má ucelenou dokumentaci od Microsoftu. Dají se v něm vyvíjet aplikace pro web, desktop i mobil. Vývojové prostředí (Visual Studio) je však trochu složitější a prakticky v něm nelze programovat procedurálně, ale pouze objektově, což je pro začátečníky bez jakékoliv zkušenosti trochu náročnější. Je tedy jen na tobě, jak se rozhodneš. Každopádně Ti přeji mnoho trpělivosti a později i úspěchů.
Rád bych všem poděkoval za rady a slovní podporu. Chuť do práce, je, procvičování X hodin denně, taky žádný problém není. V HTML a CSS jsem již něco zkoušel, neříkám že jsem v tom borec, spoustu věcí dělám asi složitě, ale pořád to nějak vylepšuju. Teď nechci aby to vyznělo jako nějaké kňučení, ale problém je že i když na spoustu věcí jsou manuály a návody na internetu. Tak spousta jich je doplněna obrázky. No a vzhledem k tomu že jsem nevidomý, je tohle dost velký problém.
"Velkou roli hraje také vhodný výběr programovacího jazyka. Swift bych
rozhodně nedoporučoval už kvůli úzké využitelnosti."
Jako javista, PHPkář nebo "síšárpista" hlady neumřete a zajímavých
nabídek je dost. Je to taková jistota a když nic jiného, budete bušit Javu
někde v korporátu...
Na druhou stranu "exotický" jazyk typu Swift má vysoké vstupní překážky - je třeba mít fyzický Mac, je třeba umět ovládat macOS, Xcode, učit se jinde nevyužitelný Swift, pro vážně míněný vývoj je třeba si platit ADC 99USD ročně atd. A to ve výsledku znamená, že zatímco každý chce mít aplikaci pro Android i iOS, tak lidí kteří vývoj pro iOS dělají, není tolik. Což může být na trhu práce výhoda. Samozřejmě jsou tu multiplatformní řešení - Xamarin apod, ale když už nic jiného, stejně je třeba znát při vývoji všechny cílové platformy...
Zobrazeno 8 zpráv z 8.