Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu kreditů. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Karel Panský:19.9.2019 14:30

Ahoj, potřeboval bych vytvořit vlastní command v PowerShellu. Konkrétně se pokouším o command dev, který by spustil příkaz "ssh user@server.cz". Na Linuxu mi to v pohodě funguje přes alias, tady to tak ale nefunguje (možná špatná syntaxe?). Je to blbost, ale ušetří mi to hodně času, za jakokoli pomoc budu moc vděčný.

Zkusil jsem: Zkoušel jsem klasický Set-Alias/New-Alias dev "ssh x@x.cz"/ssh x@x.cz. Výsledek je takový, že v Get-Alias je to pak zapsaný správně, ale příkaz to prostě nespustí, respektive vyhodí následující chybu:

dev1 : The term 'dev' is not recognized as the name of a cmdlet, function, script file, or operable program. Check the spelling of the name, or if a path was included, verify that the path is correct and try again.
At line:1 char:1

  • dev
  • ~~~~
    • CategoryInfo : ObjectNotFound: (dev:String) [], CommandNotFou­ndException
    • FullyQualifie­dErrorId : CommandNotFou­ndException
 
Odpovědět
19.9.2019 14:30
Avatar
Odpovídá na Karel Panský
Martin Havelka:19.9.2019 17:37

Ahoj, asi to není moc elegantní řešení, ale můžeš si prostě vytvořit batch soubor (.bat) ve kterém bude daný příkaz, někam ho uložit, a přidat do environmentální proměnné PATH cestu k tomu souboru. Potom stačí v bashi jen napsat název souboru a on se automaticky spustí.

Doufám že to pomůže :-)

 
Nahoru Odpovědět
19.9.2019 17:37
Avatar
Ziki
Tvůrce
Avatar
Ziki:21.2.2020 23:58

Ahoj,
já na podobné věci používám spíš funkce

function dev { ssh user@server.cz }

případně můžeš ještě na konec bloku přidat $args, pak by to mělo předávat i další argumenty, které bys tomu předal

Nahoru Odpovědět
21.2.2020 23:58
Ve vědění je síla.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.