Nauč se s námi víc. Využij 50% bonus na e-learningové kurzy.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy
discount week 50

Chytrá zeď či stůl? S gadgetem Knocki žádný problém.

Zařízení Knocki se na serveru Kickstarteru těší velkému úspěchu. Hranice 35 tisíc dolarů pro realizaci projektu byla překročena cirka za hodinu a v době psaní článku se vybralo již přes 250 tisíc dolarů. Co gadget dokáže, že je o něj takový zájem? Umožňuje proměnit jakoukoliv plochu v ovladač jiných gadgetů a chytrých zařízení v domácnosti. Za pár dolarů tak uživatel může mít chytrý stůl, dveře nebo zeď.

Knocki

(Knocki, zdroj: Kickstarter)

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Knocki dokáže rozpoznat až 10 různých gest formou klepání nebo dotyku povrchu. Například poklepáním na zeď rozsvítíte světla, dvěma dotyky spustíte klimatizaci a několika dotyky za sebou zapnete kávovar. Jedním klepnutím na stůl spustíte oblíbený playlist, dvěmi přeskočíte píseň a třemi se vrátíte na předchozí skladbu. Pokud někdo ťuká na domovní dveře, dostane upozornění v telefonu. Jedno gesto může provést i více akcí najednou, například zamknout dveře, zhasnout světla a vypnout kávovar.

Možnosti umístění

(Možnosti umístění, zdroj: Kickstarter)

Gadget k rozpoznávání gest nepoužívá technologii založenou na zaznamenávání zvuku, najde tak využití i na hlučných místech. Musí být ale připojený k WiFi síti a mobilnímu telefonu se systémem Android nebo iOS. Umí spolupracovat se zařízeními Nest, Philips Hue, Wemo, Samsung a aplikacemi Spotify a Gmail. Napájen je běžnými AAA bateriemi, které je potřeba měnit přibližně jednou za rok.

Maloobchodní cena za jeden kus je stanovena na 129 dolarů (3100 korun), na Kickstarteru zaplatíte 69 dolarů (cirka 1700 korun). Pokud byste to mysleli s Knocki vážně, za 1500 dolarů (36000 Kč) jich dostanete 25. Plánované doručení je v prosinci 2016.

Gadget Knocki naleznete na serveru Kickstarteru


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa IT businessu
Článek pro vás napsal Pavel Junek 19.5.2016 8:43
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!