Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 50% výuky zdarma!

Kaptivo: realtime sdílení bílé tabule

Kaptivo je gadget ze serveru Kickstarter, který si klade za cíl proměnit jakoukoliv bílou tabuli (whiteboard) za tři minuty v interaktivní (chytrou). Vznikl jako alternativa k drahým interaktivním tabulím, jejichž cena se kolikrát pohybuje i v řádech desítkách tisíc. Využití najde téměř všude, kde se tabule požívají, tedy ve školách, kancelářích, na mítincích nebo i doma. Funkce jsou oproti klasickým interaktivním tabulím sice velmi omezené, nicméně mohou být i tak velmi užitečné.

instalece gadgetu

instalace gadgetu, zdroj: Kickstarter

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Zařízení velmi podobné lampičce lze připevnit nad jakoukoliv tabuli s rozměry až 1.8 x 1.2 metrů. Poté digitální CMOS kamerou snímá veškeré dění na tabuli. Zaznamenává jakýkoliv text a nákresy v jakýchkoliv barvách od každého, kdo na tabuli píše. Obsah tabule pak streamuje v reálném čase a ostatní jej mohou sledovat online v prohlížeči nebo prostřednictvím mobilní aplikace, která bude dostupná jak pro Android tak i pro iOS. Záznam je přenášen ve velmi vysoké kvalitě a lze jej kdykoliv stáhnout jako PDF dokument.

realtime přenos

realtime přenos, zdroj: Kickstarter

Do ukončení kampaně na Kickstarteru zbývá už pouze 5 dnů a je potřeba vybrat ještě necelých 10 tisíc dolarů. Kaptivo si můžete předobjednat za 159 dolarů (necelé 4000 korun), předpokládaná maloobchodní cena je 349 dolarů (cirka 8500 korun). Doručení je plánováno od července do září v závislosti na zvoleném balíčku.

Kaptivo naleznete na Kickstarteru

(ukázka živého přenosu)

 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa IT businessu
Článek pro vás napsal Pavel Junek 24.4.2016 12:31
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Aktivity (3)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!