Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij halloweenské akce 80% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu
Python týden

Modulární počítač pro děti

Infinity je modulární počítač (notebook), který je určený především dětem školního (první stupeň základní školy) a předškolního věku. Jeho koncept byl vytvořen neziskovou organizací One Education za účelem podpory technického myšlení dětí již v raném věku. Hlavní výhodu vidí výrobce v tom, že si dítě svůj počítač bude moci, díky modulům, sestavit v podstatě samo a bude mít za něj tak větší odpovědnost. Další výhodou bude bezesporu levná údržba a modernizace. Jednotlivé moduly se totiž dají vyměnit, nebo i otevřít a následně opravit. Počítač by měl být i šetrný k životnímu prostředí a díky použití modulů by mělo ubýt elektronického odpadu.

počítač Infinity

(dětský modulový počítač Infinity)

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Modulů bude k dispozici celá řada. Základem bude tzv. Core modul (základní), který bude obsahovat procesor, RAM, úložiště a WiFi čip. Další bude modul baterie a dotykového displeje. Důležitý bude také „infinity hub“, do kterého se připojují všechny ostatní moduly a sám obsahuje USB porty a reproduktor. Chybět nesmí ani klávesnice a kryt na moduly. Dostupný bude i modul s fotoaparátem.

Moduly

(jednotlivé moduly, které ještě nejsou připojeny)

Základní výbava by pak měla vypadat následovně:

Výbava

Infinity bude běžet na operačním systému Android, výrobce však pracuje i na verzi s plnohodnotným desktopovým Linuxem (pravděpodobně Ubuntu). Předinstalovány na něm budou nejrůznější výukové programy a hry. Na serveru Indiegogo si jej můžete předobjednat za 249 dolarů (přes 6000 korun), což je o 50 dolarů (přes 1000 korun) méně, než bude jeho maloobchodní cena.


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa IT businessu
Článek pro vás napsal Pavel Junek 26.11.2015 19:40
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Aktivity (3)

 

 

Komentáře

Avatar
Creevek
Člen
Avatar
Creevek:28.11.2015 19:18

Něco takového by se mi líbilo i pro dospělé. :D

Odpovědět
28.11.2015 19:18
Lenost matka pokroku.
Avatar
Milan Křepelka
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Creevek
Milan Křepelka:28.11.2015 21:07

To je dobrá myšlenka, ale v kontextu toho jak funguje byznys poměrně nereálná.

 
Odpovědět
28.11.2015 21:07
Avatar
Taskkill
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Milan Křepelka
Taskkill:29.11.2015 0:16

Ono je to nerealny uz jen tim napadem. Kluci tak trochu vynalezli kolo, protoze kdo ma dite, mladsiho zourozence, nebo je proste ujetej na tyhle nesmysly, vi ze tehle udelatek pro deti uz bylo tolik, teda spis pokusu, videl jsem pocitace, pocitadla, kalkulacky, tablety, pseudotablety, kdovico jeste. Ne fakt si nemyslim, ze tohle je zpusob jak udelat diru do sveta a fakt si nemyslim, ze nejaky decko v dnesni dobe bude mit uctu k plastovy cihle co se bude za pul roku sekat :D. NAVIC dnesni deti se vetsinou nechteji ucit a poznavat, chteji se proste nudit a hrat si blbosti na cemkoliv co neni tohle.

Editováno 29.11.2015 0:16
 
Odpovědět
29.11.2015 0:16
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Milan Křepelka
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Taskkill
Milan Křepelka:29.11.2015 0:26

Myslel jsem tu část pro dospělé. Mít možnost vyměnit ty části které ti zastaraly nebo odešly do věčných lovišť. Větší variabilita možností, i když dneska je taktéž poměrně silná. Máš "domácí" noťas a jedeš na cestu? V pohodě. Vyměníš silnou grafiku za druhou baterku a necháš tam integrovanou.

 
Odpovědět
29.11.2015 0:26
Avatar
Taskkill
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Milan Křepelka
Taskkill:29.11.2015 0:29

Pravda, co tomu vytknout. Neni co, koneckoncu tahle modularita je genialni koncepce. Kdyz je rec o takovemtom modulovani notesu pri cestach, videl jsi ten nejsilnejsi notes od Asusu ? Tomu ja rikam modularita na cesty sbalena :D.

 
Odpovědět
29.11.2015 0:29
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.