BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!
The real BF 2020

Eye-Plug: 3D kamera z každého smartphonu

Dnes má téměř každý smartphone kvalitní kameru. Jenže v dnešní době je klasické video již nuda, s rozvojem brýlí pro virtuální realitu začíná být zábavnější 3D video. Jenže kolik smartphonů na trhu ho umí nahrávat?

Téměř každý s Androidem, díky Eye-Plug! Tedy skoro. podmínkou je USB C konektor. A jak je to vlastně možné?

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Eye-Plug je modul, který se zapojí do USB C portu smartphonu s Androidem, a jelikož na modulu je druhá kamera, nic již nebrání tomu, aby jste začali točit 3D video. Eye-Plug patří společnosti WeeView a objevil se na Computexu. zatím není známo moc parametrů, ale podle redaktora zpravodaje Engadget, který měl možnost si ho vyzkoušet, je video ve velké kvalitě a pěkné i při sledování v Google Cardboard. Podle všeho bude modul stát 35 USD (cca 850 CZK), ovšem není známo kdy vyjde na trh.

S modulem je také možné provádět speciální efekty na fotkách. Jelikož telefon díky dvěma kamerám pozná, jak daleko jsou objekty na fotografii, lze v aplikaci fotografii později doostřit, nebo aplikovat efekt pouze na osobu stojící např. v popředí a pozadí ignorovat.

Najdou se ale i nevýhody. V první řadě zatím není k dispozici verze pro iPhone, ačkoliv se na ní již pracuje. Poměrně znatelná nevýhoda je, že každý výrobce používá jiní kamery a tak jsou i rozdílné barvy, což může u některých modelů způsobit opravdu nepěkný dojem.

Zdroj: Engadget


 

Všechny články v sekci
Zprávy z CES
Článek pro vás napsal Adam Ježek 31.5.2016 22:51
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!