BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!
The real BF 2020

Nvidia má superpočítač pro autonomní vozidla [CES]

Jak už bývá u CESu zvykem, opět začal prezentací od Nvidie. Ta zde tentokrát představila svůj "superpočítač" Drive PX2. Ale nejedná se o jentak nějaký, je to totiž "superpočítač" pro autonomní vozidla.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Na prezentaci Nvidia přirovnala výkon Drive PX2 k výkonu, který je schopno podat 150 Macbooků Pro ( ten obsahuje procesor Intel Core i5 o taktu 2.7GHz). Jednotka připomíná vývojovou desku, jako například Intel Galileo. Jenže není určena pro kutily, ale pro autonomní vozidla. A tomu odpovídá i její výkon 8 TeraFLOPS a 24 DL TOPS. Vzhledem k velkému výkonu ja chlazena vodou.

Nvidia také slibuje, že jednotka zvládne zpracovávat naráz až video z 12 kamer, data z lidaru, radaru a množství ultrasonických senzorů. Pro autonomní vozidla také Nvidia vyvinula platformu Nvidia Drivenet, a už testuje své první autonomní vozidla. Na konferenci se také nezapoměli pochlubit, že dokáží rozpoznat auta i ve velmi špatným podmínkách, například hustém sněžení. Systém je také testován ve spolupráci s Audi, kdy v německu rozpoznává dopravní značky lépe než člověk. Předpokládaný termín dokončení a prodeje autonomních aut od Nvidie ale zatím ještě neprozradili, a tak nezbývá než jen čekat.

Zdroj: The Verge

TIP: Všechny zprávy o veletrhu CES 2016 na ITnetwork.cz můžete sledovat zde

 

Všechny články v sekci
Zprávy z CES
Článek pro vás napsal Adam Ježek 6.1.2016 11:46
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Aktivity (6)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!