Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 50% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy
Discount week - May - 50

Celníci v USA zabavili 16 000 falešných hoverboardů

Hoverboard. Ačkoliv se nevznáší, jmenuje se hoverboard (nebo se mu také někdy říká self-balancing scooter). Hit posledního roku, který neustále nabírá popularitu. Jedná se vpodstatě o desku se dvěma koly, která jezdí podle toho, jak se na ní nakláníte. A jak už bývá zvykem, populární produkty se vždy dočkají nekvalitních čínských kopií.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Na hoverboardy už je spousta stížností, že při používání začínají hořet nebo explodují. Jenže ve většině připadů se jedná o hoverboardy koupené přes portály typu eBay a podobné. A zde je velké riziko, že dostanete falešnou kopii. Na první pohled je k nerozeznání od originálu a funguje stejně (alespoň zezačátku). Jenže jsou v ní použity levnější součástky. A také méně kvalitní. A tak není divu, že po chvilce používání se nekvalitní baterie v kombinaci s nekvalitními obvody přehřeje a začne hořet.

Při jedné z razií v USA se povedlo celníkům narazit na skladiště v Chicagu, které bylo plné hoverboardů s falešným logem a obsahovaly levné a nekvalitní baterie. Celníci odhadli hodnotu zboží na celých 6 000 000 USD (cca 149 400 000 CZK) a očekává se, že počty se ještě zvýší, jelikož do skladiště míří velká dodávka dalšího zboží.

Zdroj: Engadget


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Adam Ježek 30.1.2016 1:17
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!