Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 50% výuky zdarma!

Kampaň na Turris Omnia byla oficiálně ukončena

O routeru Turris Omnia neslyšíme poprvé. Na tento router byla spuštěna crowdfundingová kampaň, která si kladla za cíl vybrat částku 100 000 dolarů. Tato kampaň byla spuštěna 12. listopadu 2015, přičemž cílovou částku se podařilo vybrat již za necelých 24 hodin. Router zaujal řadu lidí a také zahraniční média. Jeho výkon, bezpečnost a možnosti, které nabízí, jsou také vysvětlením, jaké částky tato kampaň dosáhla. V posledních dnech kampaně měli budoucí majitelé těchto routerů, možnost si připlatit za rozšiřující funkce. Například šlo o upgrade na 2GB RAM, rozšíření o LTE, nebo Hacker pack. Nakonec se podařilo vybrat 8x více než byl původní cíl. Tedy 859 180 dolarů, což je v přepočtu zhruba 21 348 200 korun českých.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Můžeme si připomenout také doplňující cíle této kampaně. Celkem bylo dosaženo 11 cílů, na které se mohou budoucí majitelé těšit a jsou zásluhou těch, kteří tento projekt podpořili.

Je také důležité si připomenout, že se Turris Omnia stal nejúspěšnějším českým projektem na Indiegogo. Ačkoliv kampaň oficiálně skončila, stále přibývají peníze v kampani a aktuálně je vybráno 882 286 dolarů. Díky vysokému zájmu je možné, že se i mimo oficiální kampaň vybere více než 900 tisíc dolarů.

Zdroj: Indiegogo


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Jiří Šedý (jsedy7) 13.1.2016 22:51
Avatar
Autor se věnuje především počítačovým sítím a také programování. Mezi jeho oblíbené programovací jazyky patří C, C++ a C#. Zajímá se o Linux a všeho kolem svobodného software.
Aktivity (3)

 

 

Komentáře

Avatar
ostrozan
Redaktor
Avatar
ostrozan:14.1.2016 15:20

Pěkná krabička, ale stojí to za ty peníze?

 
Odpovědět
14.1.2016 15:20
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
David Novák
Redaktor
Avatar
Odpovídá na ostrozan
David Novák:14.1.2016 15:51

To asi záleží na tom, co s tím chceš dělat.. Pokud jsi BFU a chceš mít jen připojený internet a detaily tě nezajímají, tak pak to není pro tebe a budeš spokojený s tuctovým routerem za 500 Kč.

Odpovědět
14.1.2016 15:51
Chyba je mezi klávesnicí a židlí.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.