Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 50% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy

Nová Wi-Fi: třikrát rychlejší, dvojnásobný dosah

Skupina vědců z CSAIL (Computer Science and Artificial Inteligence Lab) na MIT přišla na způsob, jak se vypořádat s rušením Wi-Fi routerů a zvýšit tím jejich přenosovou rychlost i znásobit dosah.

Pokud potřebujeme zajistit Wi-Fi pokrytí některé oblasti, většinou přidáme další Wi-Fi router. Jenže to není to správné řešení.

V dnešním bezdrátovém světě nemůžete vyřešit pokrytí tím, že na problém hodíte více vysílačů, protože se budou vzájemně rušit
- Ezzedlin Hamed, PhD, autor návrhu

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Tak byl vyvinut MegaMIMO 2.0. Systém, který má pomoci Wi-Fi routerům synchronizovat signál tak, aby se vzájemně nerušili, i když pracují na stejné frekvenci.

Při finálním testování systému byly použity 4 notebooky, které brázdily místností na Roomba robotech. Při testech MegaMIMO 2.0 bylo dosaženo 330% rychlosti naměřené při testu s klasickým Wi-Fi routerem.

Vysílače na MegaMIMO 2.0 vypadají stejně jako Wi-Fi routery, pouze mají upravený hardware. Detaily studie zatím nebyly zveřejněny, ale vypadá to, že vysílače pracují na stejné frekvenci a zachovávají stávající protokoly, proto pro přechod bude stačit vyměnit pouze Wi-Fi router, nikoli i všechna ostatní zařízení, jako tomu je u přechodu z 2.4GHz na 5GHz Wi-Fi.

Technologie by měla najít uplatnění především na veřejných místech, jako jsou fotbalové stadiony apod., která nelze pokrýt malým množstvím AP, ale velké množství již způsobuje interferenční problémy.

Technologie je již dokončena a vědci právě pracují na její komercializaci.

Zdroj: news.mit.edu


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Adam Ježek 28.8.2016 21:06
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
krepsy3
Redaktor
Avatar
krepsy3:29.8.2016 10:08

Dobře, ale jaké rychlosti dosáhli u jejich systému? Bez této statistiky nám oněch 330% nic moc neřekne... :)

Odpovědět
29.8.2016 10:08
Programátor je stroj k převodu kávy na kód.
Avatar
Adam Ježek
Redaktor
Avatar
Odpovídá na krepsy3
Adam Ježek:29.8.2016 10:16

O tom se nikde nezmiňují.

Odpovědět
29.8.2016 10:16
Počkej chvíli, poradím se s křišťálovou koulí.
Avatar
Vít Pleskot
Člen
Avatar
Odpovídá na krepsy3
Vít Pleskot:29.8.2016 10:30

Tam nejde o zrychleji k jednomu klientovi. Pokud jsem dobre pochopil to co bylo napsane at u na blogu nebo v jinych clancich, tak jde o zvyseni celkove propustnosti site a tim padem ke zrychleni komunikace v ramci cele site, ale v moznostech 802.11n, protoze sit a komunikace jako takova nebude zarusena AP navzajem. Tzn pro sit s jednim AP to nema zadny dopad, Pro sit kde bude vice klientu na vice AP dojde ke zlepseni treba az o onech 330%. Vse samozrejme stale omezene vlastnostmi 802.11n a to i kvuli tomu, ze bude stacit vymenit pouze vysilace. Dalsi zajimava vec, o ktere jsem se docetl proklikavanim informaci o tomto je, ze prisli na zpusob vylepseni TCP, kteremu rikaji Coded TCP a umoznuje v podstate zrychlit prenos, bohuzel/bohudik to zkomercnili tak rychle, ze to neni moc verejne popsane, protoze po tom skocilo hned nekolik firem. Umozni to prenes i pres horsi spojeni, napriklad mobilni, mnohem vice informaci za stejny cas, protoze snizili pocet potrebnych paketu pro prenos stejne informace.

 
Odpovědět
29.8.2016 10:30
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Vlasta Mozny
Člen
Avatar
Vlasta Mozny:29.8.2016 11:07

Otazka je kdyz ted vyresili znasobeni rychlosti a zaroven minimalni ruseni mezi sebou kdy se jim podari je synchronizovat . Jedno zarizeni jedna informace . Podle toho videa kde ukazoval typek monitor jde videt ze to je ctvercovy system v pokryti . Staci je jen uz synchronizovat . Vse uz stoji a jen zamenit .

Odpovědět
29.8.2016 11:07
„Pokud chcete, aby vás měli za lháře, vždy říkejte pravdu.“
Avatar
Vít Pleskot
Člen
Avatar
Odpovídá na Vlasta Mozny
Vít Pleskot:29.8.2016 11:26

Jakou synchronizaci myslis? Oni tam pisou ze je synchronizovali a tim snizili zaruseni.

 
Odpovědět
29.8.2016 11:26
Avatar
Vlasta Mozny
Člen
Avatar
Vlasta Mozny:30.8.2016 18:59

mno psat mohli ale vysledne nic nesynchronizovali jelikoz kdyby neco s necim synchronizovali tak to pracuje spolecne takhle je jen odelili od sebe na minimalni ruseni . mluvim o synchronizaci ze treba routr 1 provadi informaci a routr 5 a 9 treba mu to pomuze doresit to je synchronizace .

Odpovědět
30.8.2016 18:59
„Pokud chcete, aby vás měli za lháře, vždy říkejte pravdu.“
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.