Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 50% výuky zdarma!

Square čtečka: platby mobilem i kreditkou

V poslední době stále častěji slýcháme o společnosti Square. Ta se zabývá POS (Point Of Sale) systémy pro prodejce. V její nabídce nalezneme jak aplikace pro prodejce, tak i hardware, například pokladny nebo čtečky karet. Nyní přišla s jednoduchým řešením pro platby kreditními kartami i bezkontaktní platby mobilním telefonem. Vše v jednoduché krabičce a navíc bezdrátově.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Přístroj je, jak bývá u Square zvykem, ve tvaru čtverce s rozměry zhruba 6,5 x 6,5 centimetru a výškou jeden centimetr. Lze do něj zasunout klasickou kreditní kartu, jeho hlavní předností je ale podpora bezkontaktních kreditních karet a také plateb mobilním telefonem, například ApplaPay a dalších. Čtečka je spárovatelná se Square aplikací na podporovaných telefonech se systémem Android nebo iOS, samozřejmostí je i kompatibilita s pokladnou Square Stand.

Čtečka má USB konektor, kterým může být zapojena do pokladny Square Stand, nebo do jakéhokolliv portu sloužící jako napájení a s pokladnou nebo pokladní aplikací v mobilním telefonu nebo tabletu komunikovat bezdrátově. Hlavní využití je ale plánováno i bez tohoto kabelu. Ve čtečce je obsažena baterie. Ačkoliv podrobnější specifikace nebyly zatím prozrazeny, můžeme očekávat, že výdrž baterie bude minimálně 12 hodin, aby vydržela fungovat po celou otevírací dobu bez nutnosti nabíjení. Je ale možné, že výdrž bude mnohem větší, Square detailní technické specifikace zatím neprozradil.

Cena čtečky je 49 USD (1 200 CZK), ale zatím jí nejde koupit přímo, pouze zarezervovat. Momentálně je k dispozici pouze ve vybraných městech, kde jí Square testuje, ale již brzy by měla být dostupná všem prodejcům. Při jejím objednáním od Square nyní dostanete jako dárek také Square Magstripe čtečku, která se připojuje do sluchátkového jacku a umožňuje platit starými kartami s magnetickým proužkem.

Zdroj: Square, Engadget


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Adam Ježek 23.11.2015 20:11
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!