Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScript
JavaScript týden

V USA již nepotřebujete pilotní licenci na řízení dronu

Pokud jste v Americe chtěli provozovat pro pro komerční účely (natáčení, dovážku, nebo i hnojení farmy), potřebovali jste pro to pilotní licenci. Ano, tu licenci, se kterou můžete sednout do (malého) letadla.

Dron DJI Phantom, Zdroj obr.: By Capricorn4049 - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?…

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

FAA (Federal Aviation Administration, Federální úřad pro letectví) ale toto nyní změnil. Operátorovi dronu stačí pouze složit zkoušeky, které ověří jeho znalosti v oblasti dronů. Dodatek vstoupil v platnost jako "Part 107".

Je to velký pokrok v budoucnosti dronů v Americe. Znamená to, že podnikatelé, farmáři, vládní agentury a akademičtí výzkumníci mohou používat drony bez nutnosti získat pilotní licenci pro letadla a řídit se obtížnými pravidly. Part 107 je hlas důvěry od FAA, že drony mohou být bezpečně zařazeny do národního vzdušného prostoru, a že širší přijetí dronů pro všechny druhy účelů mimo rekreačních přinese další výhody Americe.
- Adam Lisberg, Mluvčí DJI (Společnost zabývající se výrobou dronů)

Je to krok dopředu pro FAA. Spousty odvětví mohou z těchto pravidel těžit hned jak vejdou v platnost, například průzkumníci, fotografové, stavaři nebo inspektoři vysílacích věží. To hlavní, doprava, ale může zůstat ohledně těchto pravidel v klidu. Všechny ty věci na dlouhé vzdálenosti si budou muset ještě počkat
- Logan Campbell, CEO of Aerotas (Nezávislá konzultační firma pro použití dronů v podnikání)

Ačkoliv je to velký krok vpřed, stále jsou zde jistá omezení. Drony mohou létat pouze ve dne, nesmí letět výše než 120 metrů, nesmí vážit více než 25 kilogramů a nesmí letět rychleji než 160 km/h. Drony sice mohou létat v řídce obydlených oblastech, ale pokud hodlají letět poblíž užívaného vzdušného prostoru, nebo nad hustě obydlenou oblastí, stále potřebují povolení letové kontroly v dané oblasti.

Zdroj: Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa hardwaru
Článek pro vás napsal Adam Ježek 21.6.2016 21:23
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!