V USA již nepotřebujete pilotní licenci na řízení dronu
Pokud jste v Americe chtěli provozovat pro pro komerční účely (natáčení, dovážku, nebo i hnojení farmy), potřebovali jste pro to pilotní licenci. Ano, tu licenci, se kterou můžete sednout do (malého) letadla.

Dron DJI Phantom, Zdroj obr.: By Capricorn4049 - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?…
FAA (Federal Aviation Administration, Federální úřad pro letectví) ale toto nyní změnil. Operátorovi dronu stačí pouze složit zkoušeky, které ověří jeho znalosti v oblasti dronů. Dodatek vstoupil v platnost jako "Part 107".
Je to velký pokrok v budoucnosti dronů v Americe. Znamená to, že podnikatelé, farmáři, vládní agentury a akademičtí výzkumníci mohou používat drony bez nutnosti získat pilotní licenci pro letadla a řídit se obtížnými pravidly. Part 107 je hlas důvěry od FAA, že drony mohou být bezpečně zařazeny do národního vzdušného prostoru, a že širší přijetí dronů pro všechny druhy účelů mimo rekreačních přinese další výhody Americe.
- Adam Lisberg, Mluvčí DJI (Společnost zabývající se výrobou dronů)
Je to krok dopředu pro FAA. Spousty odvětví mohou z těchto pravidel těžit hned jak vejdou v platnost, například průzkumníci, fotografové, stavaři nebo inspektoři vysílacích věží. To hlavní, doprava, ale může zůstat ohledně těchto pravidel v klidu. Všechny ty věci na dlouhé vzdálenosti si budou muset ještě počkat
- Logan Campbell, CEO of Aerotas (Nezávislá konzultační firma pro použití dronů v podnikání)
Ačkoliv je to velký krok vpřed, stále jsou zde jistá omezení. Drony mohou létat pouze ve dne, nesmí letět výše než 120 metrů, nesmí vážit více než 25 kilogramů a nesmí letět rychleji než 160 km/h. Drony sice mohou létat v řídce obydlených oblastech, ale pokud hodlají letět poblíž užívaného vzdušného prostoru, nebo nad hustě obydlenou oblastí, stále potřebují povolení letové kontroly v dané oblasti.
Zdroj: Verge