Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 50% výuky zdarma!

Facebook přiznal že iOS aplikace hodně spotřebovává baterku

Ari Grant, technický manažer Facebooku na svém Facebookovém profilu přiznal, že aplikace Facebook pro iOS 9 spotřebovává více baterky než by měla. Mohou za to 2 klíčové chyby aplikace, které by ale měly být opraveny v nové, již vypuštěné aktualizaci.

První chyba se týká využití procesoru. Aplikace opakovaně zatěžuje procesor zbytečnými požadavky, což se samozřejmě negativně projevuje na spotřebě.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

The first issue we found was a “CPU spin” in our network code. A CPU spin is like a child in a car asking, “Are we there yet? Are we there yet? Are we there yet?”with the question not resulting in any progress to reaching the destination. This repeated processing causes our app to use more battery than intended. The version released today has some improvements that should start making this better.

Druhá chyba je ve správě audia. Pokud v Aplikaci přehrajete video a brzo poté jí opustíte, audio stream zůstane otevřený a aplikace stále hraje na pozadí, ale vpodstatě nic nepřehrává což také vybijí baterii.

The second issue is with how we manage audio sessions. If you leave the Facebook app after watching a video, the audio session sometimes stays open as if the app was playing audio silently. This is similar to when you close a music app and want to keep listening to the music while you do other things, except in this case it was unintentional and nothing kept playing. The app isn't actually doing anything while awake in the background, but it does use more battery simply by being awake. Our fixes will solve this audio issue and remove background audio completely.

Ari také dodal, že zvýšená spotřeba není způsobena přístupem aplikace k poloze a její historie. Na závěr se omluvil za chyby a dodal, že se snaží vylepšit využití baterie a uživatelé by již měli pocítit první změny.

Zdroj: Facebook


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Článek pro vás napsal Adam Ježek 23.10.2015 14:30
Avatar
Autor se převážně věnuje Arduinu a psaní tutoriálů z této oblasti, občas napíše příležitostně nějakou tu zprávičku. Většinu svého volného času momentálně věnuje Linuxu a/nebo Raspberry Pi. Také umí C#, HTML, CSS, PHP a Python.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!