BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!
The real BF 2020

Jak dlouho trvá doživotní licence? Podle LSDroid 3 roky

Cerberus App je jedna z nejpoužívanějších a nejlepších „anti-theft“ aplikací pro Android. Oproti Správci zařízení od Googlu toho nabízí mnohem víc, proto je také tolik oblíbená. Umožňuje lokalizovat zařízení, ovládat ho SMS příkazy, zachytit snímek obrazovky, zjistit informace o vložené SIM kartě, ale také umí vyfotit předním fotoaparátem uživatele, pokud zadá špatně heslo, nahrávat zvuk, nebo přežít reset do továrního nastavení (pokud máte „rootlé“ zařízení). Bohužel společnost LSDroid, která vytvořila tuto aplikaci, zvolila nevhodný způsob propagace. Několikrát (většinou k příležitosti x let od vydání aplikace) nabízela doživotní licenci na používání aplikace až na pěti zařízeních zdarma.

webová administrace
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

(obr. zdroj: Android Police)

Bohužel, nic netrvá věčně, dokonce ani doživotní licence. LSDroid začal uživatelům jejich doživotní licence bez jediného upozornění v telefonu rušit. Jediné upozornění, které uživatelé dostali, bylo ve webové administraci (kterou není nutné navštěvovat, pokud zrovna nehledáte ztracený telefon). Podle oficiálního vyjádření si je společnost vědoma, že se jednalo o velmi špatné PR, ale není schopna provozovat tolik licencí zdarma. Proto se ze všech doživotních licencí stávají licence platné tři roky od jejich získání. Slibuje, že všechny uživatele upozorní emailem, než jim licence vyprší.

Znáte/používáte aplikaci Cerberus? Jak byste reagovali, kdyby vám zrušili doživotní licenci?

Zdroj: Android Police


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Článek pro vás napsal Pavel Junek 23.8.2015 21:44
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Pavel Junek
Redaktor
Avatar
Pavel Junek:23.8.2015 21:50

Já sám Cerberus používám už přes rok. Také jsem získal "celoživotní" licenci zdarma, proto mě tato zpráva opravdu nepotěšila. Aplikace je super, už dvakrát mi pomohla odhalit "nezvaného uživatele" mého zařízení. Až mi ale licence vyprší, budu se hodně rozmýšlet, jestli si koupím licenci, nebo přejdu ke konkurenci. Tohle byla podle mě od LSDroid pěkná podpásovka.

 
Odpovědět
23.8.2015 21:50
Avatar
Jakub Šárník:23.8.2015 21:56

Nedošlo tím k porušení licence ze strany vývojáře a nevzniká tak nárok na odškodné?

 
Odpovědět
23.8.2015 21:56
Avatar
David Novák
Redaktor
Avatar
David Novák:23.8.2015 23:52

Doživotní je běžně míněno do konce životnosti výrobku (tj. když se přestane vyrábět) - a zrovna Android telefony ten život moc dlouhý nemají.. Kromě toho, že se asi tři roky neprodávají, tak taky tři roky používání povětšinou nevydrží.

Takže "doživotní licence" == 3 roky? Já bych řekl, že to tak nějak odpovídá. ;)

Odpovědět
23.8.2015 23:52
Chyba je mezi klávesnicí a židlí.
Avatar

Člen
Avatar
Odpovídá na David Novák
:24.8.2015 9:13

No ale produkt není telefon, ale aplikace. Ty jsi získal doživotní licenci na Cerberus pro 5 zařízení. Dokud Cerberus žije, máš právo ho používat na libovolných 5 zařízeních, ne? :)

 
Odpovědět
24.8.2015 9:13
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
David Novák
Redaktor
Avatar
Odpovídá na
David Novák:24.8.2015 12:53

Možná to mysleli že teď máš 5 různých zařízení a do konce jejich životnosti to máš zdarma.. :D

Když by ses logicky zamyslel nad tvým výkladem té nabídky, tak jednoduše musíš dojít k závěru, že je to blbost. Je to firma - ne charita.. Pokud by to mělo být na 5 zařízení postupně, tak bys to mohl používat 15 let a nic neplatit.. nezní ti to trochu jako ekonomická sebevražda?

Jednoduše sis to mohl vyzkoušet s jednou sadou zařízení co používáš (mobily, tablety?) a jestli jsi spokojený, tak si na další používání zaplatit.. Určitě zvolili špatná slova, ale myslím, že není důvod si na něco stěžovat.. Konec konců to zákazníci měli tři roky zdarma. Pokud mají zájem o další používání, musí zaplatit.. Je to firma, ne charita ;)

Odpovědět
24.8.2015 12:53
Chyba je mezi klávesnicí a židlí.
Avatar

Člen
Avatar
:24.8.2015 16:16

No jo, ale chyba výkladu taky platí. A i kdyby to byla doživotní licence na 5 prvních zařízení, tak určitě existují uživatelé, kteří mají svého droida přes 3 roky.

 
Odpovědět
24.8.2015 16:16
Avatar
Martin Dráb
Redaktor
Avatar
Martin Dráb:24.8.2015 16:31

To by se chtělo podívat na přesné znění té licenční smlouvy mezi firmou a zákazníkem a na to, zda z právního hlediska je možné tento vztah jednostranně měnit (pohcybuju, že uživatelé byli dotazování na souhlas se změnou z doživotní na tříletou licenci).

Samozřejmě je pravda, že rozdat příliš mnoho doživotních licencní asi nepatří k nejlepším ekonomickým krokům, ale to podle mě nic nemění na tom, že se firma mohla dopustil protiprávního jednání. Otázka je, zda po tom někdo půjde.

Odpovědět
24.8.2015 16:31
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 7 zpráv z 7.