September discount week
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Reproduktor, který pomůže s ovládáním domácnosti

Na konferenci Googlu, která se odehrála 4. října 2016 byl představen chytrý reproduktor Google Home. Zařízení je určeno k chytrému ovládání domácnosti za pomoci hlasového asistenta Google Now.

google home

(obr. zdroj: Google)

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Reproduktor se aktivuje klasickým vyřčením fráze „Ok Google“, díky kterému vás reproduktor začne poslouchat a plnit vaše příkazy. Dokáže přehrávat hudbu z Google Music, YouTube, Pandory, nebo třeba streamovací služby Spotify. Hudba lze vyhledávat nejen pomocí jejího přesného názvu, ale i pomocí zazpívání části jejího textu, nebo tím že řeknete název filmu ve kterém se hudba nachází. Další užitečnou funkcí je, že Google Home dokáže vyhledat hudbu tak, aby přesně korespondovala s vaší aktuální náladou.

Mimo přehrávání hudby dokáže asistent odpovídat na dotazy tak jako na smartphonu. Může vám tedy sdělit například jaké je počasí, zarezervovat místo v restauraci, nebo tak jako na konferenci Googlu, zodpovědět dotaz „Jak si objednat pivo ve Španělsku?“.

Google Home také dokáže ovládat ostatní chytrá zařízení ve vaši domácnosti, a to od Chromecastu, přes chytrou televizi, světla, různé vypínače až po termostat.

Výrobek bude uveden na trh v listopadu tohoto roku spolu s další elektronikou, která byla představena na této konferenci. Cena reproduktoru se bude pohybovat okolo 130 dolarů (asi 3 200 korun) a bude k němu možno dokoupit různobarevné kryty. Platforma Google Home by měla být následně uvolněna i pro ostatní výrobce. Můžeme se tak těšit i na další zařízení z kategorie chytrých reproduktorů.

Zdroj: Google


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa mobilních zařízení
Článek pro vás napsal Pavel Junek 4.10.2016 20:13
Avatar
Autor se zajímá o Android a věnuje se webtvorbě. Pro ITnetwork píše o zajímavých projektech z crowdfundingových serverů a zprávy ze světa mobilních technologií.
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!