Geek tričko zdarma Geek tričko zdarma
Hledáme grafika na pohodovou brigádu v Blenderu nebo programátora na hry v PyGame. Máš zájem? Napiš nám na redakce [zavináč] itnetwork.cz!
Tričko zdarma! Stačí před dobitím bodů použít kód TRIKO15. Více informací zde

„Mluvící knihy“ pro podporu zemí třetího světa

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Na pětadvacáté výročí od uzákonění úmluvy práv dětí (Convention on the right of child) humanitární společnost zabývající se technologickou podporou potřebným, známa jako Literacy Bridge, oznámila několikaleté partnerství s UNICEF (celosvětová organizace pomáhající dětem v nouzi) a společností ARM (snad největší výrobce mikrokontrolérů a procesorů na trhu). Tímto chtějí poskytnout technickou podporu 40 000 potřebným v africké Ghaně.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Jedná se o poměrně jednoduchá zařízení opatřené slotem na SD kartu, reproduktorem a mikrofonem. Přiložené SD karty by měly obsahovat nahrávky s informacemi např. Prevence a ochrana před Ebolou a Cholerou, správné kojení nebo třeba také jak vyrábět organické hnojivo následně sázet, pěstovat a ošetřovat obilí a to vše v rodném jazyce a dialektu tak, aby se pomoc dostala i do těch nejchudších komunit postižených negramotností. Mikrofon poté může zachytávat zpětnou vazbu posluchačů pro případ, že by některým pasážím nerozuměli nebo naopak chtěli pasáže rozšířit o nějaké poznatky, čímž by mohli znatelně rozšířit a urychlit vývoj nahrávek i pro další komunity. Zařízení také bude opatřeno tlačítky, aby si mohli posluchači měnit rychlost přehrávání, přeskakovat jednotlivé pasáže a popřípadě přeskočit do vestavěného slovníku vysvětlujícího některá neznámá slova.

Celé zařízení by měly zatím pohánět levné zinko-uhlíkové baterie, dostupné v místních obchodech, schopné až patnácti hodin napájení. Nicméně Michiganská univerzita již pracuje na vývoji jednoduchého čipu, který by měl výdrž několikanásobně zvýšit. První řada těchto přístrojů by se měla do zhruba 50 nejvíce potřebných komunit.

front back

Přední strana(1) a zadní strana(2) mluvící knihy s pohledem na baterie

Zdroje obrázků použitých v článku:
miniatura a (1): gadgets.ndtv.com
logo : literacybridge.org/
(2): hudin.com


 

 

Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Patrik Smělý
Tým ITnetwork
Avatar
Patrik Smělý:26.11.2014 19:04

Hm, šikovný projekt. Teď otázka jestli to vůbec využijí ;). [Hezký článek]

 
Odpovědět 26.11.2014 19:04
Avatar
alfonz
Člen
Avatar
alfonz:26.11.2014 20:03

Jenom aby to neupalovali jako čarodějnice :D

Odpovědět  -1 26.11.2014 20:03
lmao
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Libor Šimo (libcosenior):26.11.2014 20:12

Bolo by určite lepšie ich naučiť čítať......., aj u nás sú analfabeti a to sme európa :-(

Odpovědět 26.11.2014 20:12
Aj tisícmíľová cesta musí začať jednoduchým krokom.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.