Průzkum mezi hackery
Jak se asi dělá takový průzkum mezi hackery? A kolik zahrnuje respondentů? Tak tyto otázky šikovně vyřešila firma Thycotic, která vedla průzkum během konference Black Hat 2014 a získala cenné informace od 127 účasníků, kteří sami sebe za hackery hrdě označují. Díky tomuto průzkumu získala zajímavé údaje.
Tak například prvotním impulsem pro hackery nejsou kupovidvu finance. Více než polovina dotázaných řekla, že jejich činy jsou motivovány tohou po zábavě či vzrušení, pouze 18% "pracuje" pro peníze a 1% pro slávu. Dvacet devět procent dotázaných uvedlo, že se považují za hackavisty, jejich cílem je odhalování pravdy. (Například 13.8.2014 se takoví hackeři nabourali do počítačové sítě policejní stanice St.Louis County a získali náhrávky z dispečerského centra, které byly zaznamenány během incidentu, kdy policie za bílého dne zastřelila neozbrojeného mladíka. Nahrávky pak hackaři umístili na YouTube a Twitter.)

(zdroj: Thycotic)
Dále, 86% hackerů si myslí, že nebude nikdy dopadeno a 80% podniká útoky kvůli vzrušení z nelegální činnosti nebo kvůli touze odhalit pravdu. Cogley z firmy Thycotic se k tomu vyjářil: "Zřejmě si myslí: "Nedělám nikomu nic špatného ani z toho neprofituji. A i kdyby mě chytili, mé úmysly byly čisté.""

(zdroj: Thycotic)
Dalším zajímavým zjištěním bylo, že hackaři se bojí útoku z vlastních řad. 88% dotázaných věří, že jejich data mohou být napadena nebo ukradena jinými hackery.
(titulní obrázek: s laskavým svolením Salvatore Vuono/FreeDigitalPhotos.net)