Ostrava? A chceš nakopnout v celodenním kurzu programování od 1999 Kč? Vypsali jsme pro vás první termín.

30. díl - E-shop v Nette - Přechod na emaily

PHP Nette Framework E-shop E-shop v Nette - Přechod na emaily

V minulém tutoriálu o tvorbě E-shopu v Nette jsme dokončili administraci nákupního košíku uživatelem a než se pustíme dále, upravíme přihlašovací mechanismus tak, aby místo uživatelského jména z původního redakčního systému přijímal email. Emaily jsou přívětivější způsob přihlašování, jelikož si uživatel nepotřebuje pamatovat login a my se zas můžeme spolehnout na to, že nám vždy vyplní email, který se nám v budoucnu může hodit :) Dnešní díl bude tedy takový oddechový.

Přihlášení emailem

Databáze

Začneme s menší úpravou databáze. Nejdříve je potřeba říci, že pokud máte v databázi vlastní uživatele v tabulce user, můžete je buďto smazat nebo jim doplnit email do tabulky person_detail a provázání s ním do tabulky person, protože v opačném případě přihlašování za ně nebude po dnešních změnách fungovat. Jediný uživatel, který by zde měl zůstat, je admin, u něhož už jsou všechny příslušné údaje vyplněny z dřívějška.

Dále je potřeba nastavit v tabulce person_detail unikátní klíč na sloupeček s emailem, ze stejných důvodů jako tomu je v tabulce user u uživatelského jména. Toto za nás vyřeší následující SQL skript:


 

...konec náhledu článku...

Komerční článek (licence no-reselling)

Komerční článek (licence no-reselling)

Tento článek vznikl na základě mnohaletých zkušeností v oboru a popisuje vývoj profesionálního komerčního produktu nebo jeho součásti, kterou lze přímo využít za účelem zisku nebo proniknutí do komerční sféry IT odvětví.

Tyto vrcholové znalosti zpřístupňujeme samozřejmě pouze některým členům komunity, kteří se mají zájem vypracovat na profesionály v oboru a proto jsou k dispozici pouze za body. Kód z článku můžete použít pro jeden svůj komerční projekt. Není ho však možné přeprodávat (jednou zakoupit a poté prodat dále v několika projektech). Pokud potřebujete širší využití kódu, rádi se s vámi domluvíme na komerční licenci. Více informací naleznete v článku Licence.

Jste připraveni stát se profesionály v oboru? Stačí kliknout.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu upravíme náš internetový obchod tak, aby se do něj uživatelé mohli přihlašovat pomocí emailu místo původních uživatelských jmen.
Pro přístup k článku potřebuješ 24 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
24 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 60 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium no-reselling, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

  Aktivity (7)

Článek pro vás napsal Jindřich Máca
Avatar
Autor se věnuje převážně webovým technologiím, ale má velkou zálibu ve všem vědeckém, nejen ze světa IT. :-)

Miniatura
Všechny články v sekci
Kompletní e-shop v Nette
Miniatura
Následující článek
E-shop v Nette - PersonManager