Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET
Nauč se s námi víc. Využij 50% zdarma na e-learningové kurzy.

Grafové algoritmy - Online kurz

Online kurz se věnuje vysvětlení teorie grafů a různých algoritmů k průchodu grafem, hledání cesty grafu, hledání kostry grafu a podobně.

9 lekcí

Co tě tutoriály naučí?

Tutoriál tě nejprve uvede do teorie grafů a na praktických příkladech ti vysvětlí, co graf vlastně je a kde jej můžeme uplatnit. Taktéž se naučíš rozlišovat různé typy grafů. Budeš vědět například, jak vypadá graf typu cesta, kružnice, strom, úplný graf, podgraf nebo orientovaný a neorientovaný graf.

Pokračovat budeš průchody grafy. Zjistíš, že grafem lze procházet buď náhodně, což není zrovna nejefektivnější způsob, nebo do hloubky a do šířky. Poslední dva způsoby budeš znát nejen teoreticky, ale naučíš se je zapsat i v kódu.

Dále se zaměříš na hledání nejkratší cesty grafu pomocí Dijkstrova, Bellman-Fordova a Floyd-Warshallova algoritmu. Nejprve je poznáš pouze teoreticky a zjistíš jejich výhody, v pozdějších lekcích se je však naučíš implementovat v kódu. Mezitím se totiž ještě podíváš na tok v síti a Dinicův algoritmus k hledání maximálního toku.

Nakonec se budeš zabývat párováním v grafech a kostrou grafu. Stejně jako v celém kurzu, vše bude opět vysvětleno na jednoduchých a praktických příkladech.

Připraveno profesionály z oboru

Avatar
Kurz vytvořil David Čápka. David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 13 let. Má rád Nirvanu, sushi a svobodu podnikání.
David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Unicorn University

Online tutoriály

-15% Cena: 100 Kč 85 Kč (34 bodů)

Začít kurz zdarma Koupí PRO verze kurzu získáš trvalý přístup k lekcím, cvičením a testům označeným štítkem PRO


 

Aktivity