Nauč se s námi víc. Využij 50% bonus na e-learningové kurzy.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy
Avatar
RickettsialPox:9.3.2014 21:25

Zdravím,
jelikož jsem neměl čas, neudělal jsem zcela vlastní multitasking v rámci 64 bits - kde už neexistuje možnost využít k tomuto funkce CPU atd. Tudíž 66% mého multitaskingu tvoří centrální registr a GDC. V CR0 stačí povolit stránkování - poslední bit a v GDC určit adresu pointeru. Zbylá procenta patří samozřejmě časovači. Znalci Windows ale jistě ví, že tento OS má (alespoň o XP to vím určitě) speciální soubory souborového systému určené právě pro stránkování. Nikde se mi však nepodařilo nalézt jejich podrobný popis, či alespoň něco takového. Totiž chtěl bych si to zkusit pořešit právě takto - zcela sám...
Děkuji.

Editováno 9.3.2014 21:26
Odpovědět
9.3.2014 21:25
Nikdy nikdo nikým není, dokud nevěří.
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Martin Dráb
Redaktor
Avatar
Martin Dráb:16.3.2014 11:44

Příspěvek mi přijde poměrně zmatený a nevidím, kde máš problém. Pokud si chceš naprogramovat vlastní swapování (odkládání nepoužitých stránek na disk), tak odle mého názoru nepotřebuješ znát formát stránkovacího souboru Windows.

Také by mě zajímalo, co myslíš tímto (zvláště tou druhou částí):
[quote]
jelikož jsem neměl čas, neudělal jsem zcela vlastní multitasking v rámci 64 bits - kde už neexistuje možnost využít k tomuto funkce CPU atd.
[/quote]

Nahoru Odpovědět
16.3.2014 11:44
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.