IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Od operování žlučníků k PHP - přečti si příběh Yuriho

Yuriy býval chirurgem. Vyzkoušel si i práci na radiodiagnostickém (rentgen, SONO, počítačová tomografie) a interním oddělení. Proč zanechal práce v lékařství a rozhodl se studovat programování? A jak mu to jde?

Blog ITnetwork.cz

Studium lékařství

Yuriy Tretyachenko se narodil v Kyrgyzstánu. V roce 1992 na Ukrajině absolvoval lékařskou fakultu a poté 3 roky postgraduál. Programování si tehdy vyzkoušel už na škole. „Mě to programováni, v roce 1986, bavilo už na prvním kurzu. Studoval jsem algoritmy a programování na takových programovacích kalkulačkách. Pamatuji si, že těch 6 let, co jsem studoval, mě programování bavilo nejvíc."

Časem se s bratrem rozhodli, že by chtěli navštívit zahraničí. „Chtěli jsme s bráchou nejdřív jet do Ameriky, ani jednou jsme nebyli v zahraničí. Rozhodli jsme se nakonec, že navštívíme Česko, brácha se oženil, dostal trvalý pobyt a pak už jsme tady zůstali."

Práce chirurga

Yuriy pracoval dlouho jako chirurg v nemocnici na Ukrajině. V ČR během let si vyzkoušel různé profese — internista, lékař radiodiagnostického oddělení, ale také i obchodní zástupce (EDB), překladatel a tlumočník, umělecký malíř. Ale nic z toho, co si vyzkoušel, nebylo úplně to pravé.

Prostě jsem udělal špatný výběr oboru," říká trochu smutně a dodává: „Ve 40-ti jsem skoncoval se zdravotnictvím. Nechybí mi to. Operoval jsem 200 nebo 300 žlučníků, slepáků ani nepočítaje. Nejdřív mě to bavilo, ale pak to bylo pořád to stejný, žádná tvůrčí aktivita.

Od lékařství k programování

Do práce musel Yuriy dojíždět. Časem mu bylo přislíbeno místo blíže jeho bytu. „Nebavilo mě už dojíždět. Bylo mi přislíbeno jiné místo, ale nevyšlo to, a tak jsem poprvé šel na kurz programování. To už byl rok 2006." Když mi toto Yuriy povídá, nezdá se, že by něčeho litoval.

Člověk musí dělat, co ho baví, jinak to nemá smysl. Protože pak přijdeš do důchodu a chcípneš z toho, že celý život jsi byl otrávený.

Blog ITnetwork.cz

„Potřeboval jsem se naučit OOP v PHP"

Ptala jsem se, jak se Yuriy dostal ke kurzům na ITnetwork.cz, jednoduše vysvětluje:

Od roku 2006 se toho v programování hodně změnilo. Sledoval jsem nové trendy a potřeboval jsem se naučit OOP v PHP. Párkrát jsem to zkoušel nastudovat, ale bez soustavného přístupu nešlo to. A právě tento přístup jsem objevil, když jsem se zaregistroval na ITnetwork. Kurz je srozumitelný i pro začátečníky a dobře strukturovaný."

Jde to i přes Úřad práce

V kurzu je Yuriy od 1.března 2021, absolvoval již polovinu. „Mohl jsem si to zaplatit sám, ale když je taková možnost, tak proč ji nevyužít. Už jsem byl rok zaregistrovaný na ITnetwork.cz a líbilo se mi to. Dostával jsem vyčerpávající odpovědi."

Já vždycky hledal odpovědi na netu tam a tam a tam, ale připadalo mi, že itnetwork.cz je nejdokonalejší na českém trhu.

A jaké to v kurzu vlastně je?

Pro Yuriho zatím prý nic nebylo velký problém, říká: „Nejvíc mě na tom baví logické uvažování. V programovacích jazycích PHP a JavaScript tam prostě sedíš, chodíš se psem, venčíš ho a furt chodíš a přemýšlíš, jak to a to udělat. Baví mě to řešit, namáhat mozek."

Další zajímavé články


 

Všechny články v sekci
Blog ITnetwork.cz
Článek pro vás napsala Niky Vítková 14.4.2021 18:11
Avatar
.
Aktivity