Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Lukáš Hruda
Tvůrce
Avatar
Lukáš Hruda:2.12.2012 23:03

Přemýšlel jsem jestli to dát sem nebo do sekce C/C++, ale vzhledem k tomu že to ještě není dodělané rozhodl jsem se to dát do inkubátoru.
Jedná se o knihovnu jakýchsi základních a často používaných "věcí". Pokud je tu alespoň někdo kdo programuje v C++, byl bych rád kdybyste to vyzkoušeli a řekli mi co by se tam dalo přidat a popřípadě nahlásili chyby. Knihovna zatím obsahuje třídu String pro práci s textovými řetězci, šablonu třídy Array pro práci s poli, šablonu třídy Array_2D pro práci s dvojrozměrnými poli, a šablonu třídy List pro práci se spojovým seznamem. (U spojového seznamu je při větším počtu prvků trochu problém s rychlostí alokace, inicializace a indexace. Původně jsem se chtěl dělat i s fragmentací paměti, což by rychlost rapidně zvedlo, ale nakonec jsem se na to vykašlal, protože by to zabralo víc času než celá ta knihovna dohromady a přitom spojové seznamy o vysokém počtu prvků téměr nikdy nepotřebuji.) Mám v plánu přidělat ještě třídu pro práci s časem. Vzhledem k tomu že je ta knihovna psaná primárně pro moje potřeby, tak k ní nemám žadnou dokumentaci, ale myslím že z komentářů u jednotlivých členských funkcí v hlavičkových souborech se celkem snadno dá zjistit co jak používat. Předem díky za reakce.

Knihovna ke stažení zde: http://leteckaposta.cz/756982293

Pro použití stačí naincludovat soubor Basics.hpp. Veškerý obsah knihovny je ve jmenném prostoru Basics takže doporučuji použí direktivu using (using namespace Basics;).

 
Odpovědět
2.12.2012 23:03
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.