Válí se ti projekty v šuplíku? Dostaň je mezi lidi a získej cool tričko a body na profi IT kurzy v soutěži ITnetwork summer 2017!
Přidej si svou IT školu do profilu a najdi spolužáky zde na síti :)

Diskuze: Jak začít s hrama?

C a C++ C a C++ Jak začít s hrama?

Aktivity (1)
Avatar
jakub.strimpfl:9.4.2014 19:13

Dobrý den,
mám jednu důležitou věc, kterou bych zde chtěl probrat. Už z názvu vlákna plyne, že bych chtěl začít tvořit hry (ze začátku samozřejmě jen s 2D grafikou). Bohužel vůbec nevím jak. Zatím jsem si vytvořil pár jednoduchých skákaček v GameMakeru a to jen s pomocí ikon. Vůbec nevím s čím začít: s jakým jazykem, s jakým programem... Myslím že by pro mne bylo dobré abych si koupil knížku o programování a tvorbě her. Nevím ale jakou. Mohl bych poprosit o nějakou radu. Děkuji že jste mi obětovaly svůj čas.

 
Odpovědět 9.4.2014 19:13
Avatar
Jan
Člen
Avatar
Jan:14.4.2014 2:27

Pokud ještě neumíš programovat radím ti první se naučit základy nějakého programovacího jazyka. Doporučil bych ti C#, do začátku je to skvělý jazyk, jdou v něm dobře programovat 2D hry a do jisté míry i 3D obzvláště ve spojení s XNA/MonoGame. Později pokud budeš chtít do hloubky pochopit jak fungují 3D hry tak je nejlepší naučit se C++ a DirectX/OpenGL. Co se týče C# tutoriály zde na tomto webu mi připadají kvalitní a lze se z nich C# skvěle naučit, co se týče C++ mohu ti doporučit knihu "Mistrovství v C++".

Nahoru Odpovědět 14.4.2014 2:27
Cogito ergo sum
Avatar
Honza Bittner
Redaktor
Avatar
Odpovídá na jakub.strimpfl
Honza Bittner:14.4.2014 8:32

Pokud chceš hry programovat, tedy psát kód, tak si musíš vybrat nějaký jazyk. Jen si uvědom že to nebude záležitost měsíce... Doporučuji ti Javu nebo C#, to jsou takové nejlepší do začátků. Pak se jen musíš naučit perfektně základy a následně se naučit OOP a pak začít tvořit hry pomocí nějaké knihovny na kreslení, případně frameworku.

Nahoru Odpovědět 14.4.2014 8:32
Student FIT ČVUT. Sleduj mě na https://twitter.com/tenhobi a zeptat na cokoli se mě můžeš na https://github.com/HoBi/...
Avatar
Satik64
Redaktor
Avatar
Satik64:14.4.2014 10:00

Záleží, jakou cestu si chceš vybrat, jestli tě bude bavit programování a máš na něj dostatečné myšlení, můžeš zkusit navrhované tipy, ale jestli chceš spíš tvořit hry a kódu se věnovat míň (ale pořád je to důležitá část), doporučuju naučit se pracovat v některém prostředí, třeba zmíněný Game Maker nebo Unity, které ti spoustu věcí usnadní.

Ke GM najdeš spoustu českých návodů, k Unity už tolik ne, ale hodně se dá pochytit z anglických videopostupů (sám angličtinu moc neovládám) a i tady na devbooku je pro úvod do prostředí pěkný článek.

K samotné tvorbě her doporučuju prostudovat články o game designu, můžeš začít tady http://www.itnetwork.cz/…-dobrych-her a řadu pěkných článků najdeš na http://gamedesign.cz .

Hlavně to chce zkoušet a nevzdávat to, začátek je vždycky nejhorší.

Nahoru Odpovědět 14.4.2014 10:00
Bůh neobdarovává lidi sny, aniž by jim nedal sílu je uskutečnit.
Avatar
mkub
Redaktor
Avatar
mkub:15.4.2014 19:14

nepatri toto snad do vseobecnej sekcie?

 
Nahoru Odpovědět 15.4.2014 19:14
Avatar
Eldan
Člen
Avatar
Eldan:16.4.2014 18:55

Osobně ti doporučím buď Unity a C#/Javascript (pokud chceš tvořit v editoru), nebo C++ a OpenGL (GLUT), pokud chceš tvořit "pořádně".

Nahoru Odpovědět 16.4.2014 18:55
Unobfuscated executable == free source code
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.