Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu. Zároveň využij akce až 30 % zdarma při nákupu kreditů. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
vvvercaaa
Neregistrovaný
Avatar
vvvercaaa:30.9.2011 20:32

Dobrý den, jako konečný projekt k maturitě jsem si vybrala naprogramovat SUDOKU. Ráda bych požádala o radu.:) nevím si rady jak napsat podmínku aby se čísla neopakovala v řádcích ani sloupcích a také v poli (2,2) o 9 prvcích. Děkuji moc předem za radu =))

 
Odpovědět
30.9.2011 20:32
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na vvvercaaa
David Čápka:30.9.2011 20:50

Dobrý den, zde není diskuze o Visual Basicu, ale o jazyku C ve Visual studio.

Nicméně ta podmínka není nic těžkého, asi bych si řádku zkopíroval do pomocného pole, to si potom seřadil a cyklem zkontroloval, zda jsou v něm čísla od 1 do 9 (prvek v poli se musí rovnat aktuální pozici cyklu). Se sloupcem je situace naprosto totožná. Z těch čtverců si dvěma cykly prvky zkopírujete opět do pomocného pole velikosti 9 a uděláte to samé, co s řádkou.

Nahoru Odpovědět
30.9.2011 20:50
One of the most common causes of failure is the habit of quitting when one is overtaken by temporary defeat.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.