Black Friday je tu! Využij jedinečnou příležitost a získej až 80 % znalostí navíc zdarma! Více zde
Aktualizovali jsme provozní podmínky. Pokračováním užívání sítě s nimi projevíte souhlas.
BF extended 2022
Avatar
Martin Kor
Člen
Avatar
Martin Kor:19.2.2020 14:54

Ahoj, doufám že tímhle dotazem neporuším nějaký pravidla nebo "mravní zásady" týhle sítě, ale zejtra mám důležitej test z C a C++ a potřeboval bych přítele na messengeru :D někoho kdo to v nějaký základní míře ovládá a byl by ochotnej za nějakou domluvenou cenu mi pomoct od 9:00 do 10:30, poslal bych zadání a očekával pomoc s řešením. Ne že bych byl zrovna fanda podvádění, ale s céčkem si moc nerozumím, spíš ho fakt nemám rád, ale abych mohl projít dál a studovat co mě baví tak tenhle předmět prostě musím dát.

Co jsem si pozjišťoval tak se může přibližně jednat o tohle:
C:

  • pointery
  • vytvoření metod který pracujou s polema (asi spíš dynamický - zase pointery)
  • práce se souborama
  • struktury

C++:

  • kompozice, dědičnost, polymorfismus

Když byste někdo měl zájem o tuhle "brigádku" tak můžu poslat fotku jednoho zadání z minula. Moc by mi to pomohlo. Díky

 
Odpovědět
19.2.2020 14:54
Avatar
Odpovídá na Martin Kor
Ondřej Šrytr:19.2.2020 16:17

Ahoj,

není to zbytečné takhle podvádět? Na tomto webu najdeš spoustu hezky napsaných návodů, co se týče základů C a C++. Pokud máš základy programování nebo už jsi pracoval v některém vyšším programovacím jazyce, není problém se cokoliv doučit.

U pointerů bych začal tím, že bych se naučil rozlišovat staticky a dynamicky vytvořené proměnné. Dále práce s pamětí v C (funkce free a malloc) a v C++ (klíčová slova delete a new). Předávání statických nebo dynamických proměnných skrz metodu nebo funkci už pak nebude žádný problém.

Práci se soubory tu také najdeš, struktury též.

Na OOP exitují různě po internetu (možná i tady) pěkné obrázkové vysvětlivky, díky kterým je to velice snadné na pochopení.

 
Nahoru Odpovědět
19.2.2020 16:17
Avatar
Lukáš Smaženka:19.2.2020 17:20

Zdravíčko,

souhlasím s Ondřejem, je zbytečné podvádět, není to cesta ven, určitě se s tím někde dál potkáš zase a budeš opět trpět. Práce se soubory/pole v C není žádná věda, pokud máš nějaké znalosti z programování tak se to doučíš celkem lehce.

Každopádně hodně štěstí...

 
Nahoru Odpovědět
19.2.2020 17:20
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.