Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
PHP týden

Quadrax X

Máte rádi logické hry? Máte rádi opravdu těžké logické hry? Máte rádi tak těžké logické hry, že kompletně je vyřešit dokáže jen nepatrné promile populace? Myslíte si, že jako programátor či IT specialista máte výborné logické myšlení a vysoké IQ? Tak pak můžete zkusit své štěstí v jedné z nejtěžších (ne li zcela nejtěžší) logických her na světě. A touto hrou není nic jiného jak jubilejní (již desátý) díl freeware série Quadrax.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Pokud vás úvodní odstavec příliš nevyděsil a čtete dále, asi byste se chtěli o Quadraxu X dozvědět něco více. Nuže, celá série Quadrax je založena na původní hře Quadrax z roku 1997, od slovenské společnosti Cauldron. Vzhledem k tomu, že po vydání Quadraxu se Cauldron věnoval jiným hrám (pamětníci vzpomenou třeba na Spellcross, Battle Isle, Chaser ap.) rozhodl jsem se převzít původní originální nápad Quadraxu a již od roku 1998 jsem začal tvořit pokračování této hry. V průběhu let jsem tak vytvořil dalších devět dílů - a tento článek se týká dílu posledního, Quadraxu s pořadovým číslem 10, který vyšel v listopadu tohoto roku (2015).

Oproti dílům předchozím, ve kterých jsem stále používal svůj prastarý engine, který jsem naprogramoval v C++ a Assembleru někdy na přelomu tisíciletí pro QIII, jsem však pro desátý díl napsal engine zbrusu nový. Opět je v C++, ale tentokrát jsem místo psaní vlastních obrazových funkcí v Assembleru, použil standardní knihovny Direct3D. ;-) Quadrax X se tak může pyšnit rozlišením Full HD (1920x1080) při 60 FPS. Ale ač je nyní grafika víceméně poplatná dnešní době, stále jde o Quadrax tak, jak ho mají všichni fandové této série rádi - mozek zavařující logickou hru, kde vaším úkolem je provést postavičky 2D úrovní do cíle a odemknout si tak postup do dalšího levelu.

Cílem tohoto článku však není kompletní popis celé hry. Ten, společně s množstvím zajímavostí, najdete na webových stránkách hry: http://quadrax10.wz.cz/. Na těchto stránkách naleznete nejen odkazy na stažení instalace hry, ale i historii jejího vývoje, detailní popis hry, jejího ovládání a objektů, různé další zajímavosti a také diskusní fórum o hře. Také zde naleznete tabulku výsledků nejlepších hráčů, neboť hra zaznamenává statistiky průchodu hráče jednotlivými levely - a každý z hráčů tak může lehce poslat svoje vlastní výsledky ze hry a zařadit se mezi světovou špičku matadorů této série.

Na závěr je však mojí povinností potencionální nezkušené hráče varovat. Quadrax X je skutečně extrémně obtížná hra "ze staré školy" - přičemž její obtížnost vyplývá nikoli z nutnosti nějakých rychlých reakcí (není to žádná hopsačka) ale z nutnosti zapnout logické myšlení minimálně na 110 procent. Pokud jste nikdy žádný z předchozích dílů nehráli, máte v desítce poměrně malé šance dostat se byť jen přes úvodních deset levelů první epizody. Pokud si však opravdu věříte, nic vám nebrání si Quadrax X stáhnout a vyzkoušet - ale nezapomeňte, já vás varoval! ;-)


Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2015.

 

Všechny články v sekci
Online kurzy programování v C++ - Největší {C_A} e-learning
Článek pro vás napsal crusader
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
David Hanina
Člen
Avatar
David Hanina:22.12.2015 21:26

Super hra! Pamatuji si, jak jsem ji hrával jako malý na starém PC. V životě by mě nenapadlo, že bych ji znova viděl.

 
Odpovědět
22.12.2015 21:26
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Insane Qurd
Redaktor
Avatar
Insane Qurd:26.12.2015 11:48

To varování je celkem dobrá výzva :D Podle mě si na to teď brousí zuby plno ajťáků.

Odpovědět
26.12.2015 11:48
It's impossible to say it's impossible.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.