Slevový týden - Březen C# týden
Využij náš slevový týden a získej až 30 % bodů navíc zdarma! Zároveň také probíhá C# týden se slevou na e-learning až 80 %
Hledáme fulltime programátora do ITnetwork týmu -100% homeoffice, 100% časově flexibilní #bezdeadlinu Mám zájem!

Stargate Simulator

Stargate simulátor vytvořený v OpenGL v jazyce C++, na kterém pracuji sám. V nové verzi chci opravit přehrávání zvuku. Bude lepší menu simulátoru. Stabilnější běh a opravené jiné chyby a samozřejmě vylepšený engine. Engine jsem si vytvořil sám za pomocí různých tutoriálů z netu. Přidání nových shaderů a přechod z fixed function pipeline na novější se shadery. Bude přidaný lepší fyzikální engine. Engine bude podporovat nebo podporuje knihovny jako OpenAl, Bullet Physics, Freeimage, Freetype, Assimp, GLM matiku, GLFW.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Takhle to vypadá v původní verzi v0.312

Galerie

Nové vylepšení

SSAO částice při vytáčení

Do souboru address list.ASE, který se dá upravit v textovém editoru, si můžete uložit jakoukoli adresu v rámci sedmi symbolů, kterou to vytočí jako funkční. Přidána jednoduchá herní logika. Dá se pádem z výšky zranit i zabít. Přidány zdrojové soubory, kdyby chtěl někdo něco vytvořit třeba do nové letní soutěže či udělat lepší verzi mého simulátoru.

Soutěž

Projekt byl vytvořen do programátorské soutěže ITnetwork summer 2019.

Vyjádření poroty

Porotce Bodů Hodnocení

David Jančík
5 Jsem velkým fanouškem Stargate, takže jsem nadšený, že se tu něco takového objevilo. Mám pocit, že jsem podobný simulátor již viděl, byla tam mapa s vymodelovanou základnou, ovšem nešlo tam ovládat bránu. To je dobře, že jsi udělal. Je škoda, že tam nejsou další interakce, po takovéto mapě se dá projít i v různých projektech, je to např. i mapa do Garry's Mod. Ovládání bys mohl dát na WSAD, protože na šipkách v kombinaci s myší a skákáním/skrčo­váním, to aby si člověk zlámal ruce :) Líbil se mi vývojářský mód, zejména možnost zobrazení wireframe a podívání se jak je scéna nasvětlená, případně jak jsou modelované jednotlivé objekty.

Michal Čápka
7 Věrná kopie seriálu, mapa obsahuje vše co by měla, brána se hezky animuje při zadávání symbolů a průchod vypadá vážně dobře, jak ze seriálu. Nápad i zpracovaní je skvělé. Ovládání šipkami není v dnešní době uživatelsky přívětivé, chůze je vyloženě iritující, připadalo mi jako bych levitoval. Než jsem se stačil dostat k bráně, tak se zavřela. Asi jsi to nestihl dokončit, ale moc se mi to líbilo.

David Čápka
8 Píšeš, že je to na vlastním engine a chová se to docela rozumně, již to je pořádný kus práce! Nesedí mi "klouzání" po podlaze, jako by byla z ledu, chtělo by si to trochu pohrát s parametry agility hráče, také chůze je velmi pomalá. Bez pomoci bych asi nepřišel na to, že se mám ke klávesnici skrčit, tlačítko na otevření "rolety" před bránou je také docela nenápadné. Chválím, že jde reálně aktivovat bránu i s tak hezkou animací a že mapa nekončí jednou místností, ale lze jít i po schodech nahoru. Je tam nějaký zárodek zbraní a fyziky, ale to zatím nemohu hodnotit. Určitě držím palce s dalším vývojem, kdybys to nějak gameifikoval, bylo by to na desítku, takhle to člověka za chvíli omrzí. Moc hezká práce!

Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2019.

 

Stáhnout

Staženo 74x (105.71 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C++

 

 

Článek pro vás napsal Miroslav Vojtek
Avatar
Jak se ti líbí článek?
4 hlasů
Autor se věnuje programování pro zábavu
Všechny články v sekci
Největší český C a C++ portál - Kompletní on-line kurzy
Aktivity (10)

 

 

Komentáře

Avatar
Tomáš Brabec
Redaktor
Avatar
Tomáš Brabec:7.8.2019 21:14

Jako fanoušek hvězdné brány musím dát palec nahoru :D .Moc se mi to líbí těším se až tam bude více ovladatelných prvků jako je zadávání jiných planet.Možná se dočkám i zadávání planet do jiných soustav.Třeba takový Pegas a bájná Atlantida jako pokračování?
Moc se mi to líbí a doufám ,že to doděláš. :D

Editováno 7.8.2019 21:16
 
Odpovědět
7.8.2019 21:14
Avatar
Miroslav Vojtek
Redaktor
Avatar
Miroslav Vojtek:8.8.2019 17:50

Ahoj taky doufám, že aspon něco dodělám, protože po poslední zkušební verzi co jsem vydal,
jsem zkoušel přidávat nebo upravovat několik vědci a to tak, že jsem si to úplně rozkopal a
nemohl jsem to hodně dlouho dát do pořádku(nebo jsem se na to vykašlal). Ještě furt se peru s vlastním enginem a pak teprv možná přidám něco do simulátoru. Takže nemějte žádně velké očekávání a taky vám nic neslibuji. Prostě budu rád když to bude víc funkční než v poslední verzi. Spíš na to nahlížejte jako na tech demo. Aspon, když už nic tak bude funkční úvodní obrazovka, kterou mám aspon hotovou.

Odpovědět
8.8.2019 17:50
Programování je také evoluce
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Michal Kotek
Redaktor
Avatar
Michal Kotek:26.8.2019 10:07

Za srdcovku 5*,o)

Odpovědět
26.8.2019 10:07
Give a man a fish and you feed him for a day; teach a man to fish and you feed him for a lifetime.Teach a man to code...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.