Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 50% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy
Discount week - May - 50

Stargate Simulator

Stargate simulátor vytvořený v OpenGL v jazyce C++, na kterém pracuji sám. V nové verzi chci opravit přehrávání zvuku. Bude lepší menu simulátoru. Stabilnější běh a opravené jiné chyby a samozřejmě vylepšený engine. Engine jsem si vytvořil sám za pomocí různých tutoriálů z netu. Přidání nových shaderů a přechod z fixed function pipeline na novější se shadery. Bude přidaný lepší fyzikální engine. Engine bude podporovat nebo podporuje knihovny jako OpenAl, Bullet Physics, Freeimage, Freetype, Assimp, GLM matiku, GLFW.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Takhle to vypadá v původní verzi v0.312

Galerie

Nové vylepšení

SSAO částice při vytáčení

Do souboru address list.ASE, který se dá upravit v textovém editoru, si můžete uložit jakoukoli adresu v rámci sedmi symbolů, kterou to vytočí jako funkční. Přidána jednoduchá herní logika. Dá se pádem z výšky zranit i zabít. Přidány zdrojové soubory, kdyby chtěl někdo něco vytvořit třeba do nové letní soutěže či udělat lepší verzi mého simulátoru.

Soutěž

Projekt byl vytvořen do programátorské soutěže ITnetwork summer 2019.

Vyjádření poroty

Porotce Bodů Hodnocení

David Jančík
5 Jsem velkým fanouškem Stargate, takže jsem nadšený, že se tu něco takového objevilo. Mám pocit, že jsem podobný simulátor již viděl, byla tam mapa s vymodelovanou základnou, ovšem nešlo tam ovládat bránu. To je dobře, že jsi udělal. Je škoda, že tam nejsou další interakce, po takovéto mapě se dá projít i v různých projektech, je to např. i mapa do Garry's Mod. Ovládání bys mohl dát na WSAD, protože na šipkách v kombinaci s myší a skákáním/skrčo­váním, to aby si člověk zlámal ruce :) Líbil se mi vývojářský mód, zejména možnost zobrazení wireframe a podívání se jak je scéna nasvětlená, případně jak jsou modelované jednotlivé objekty.

Michal Čápka
7 Věrná kopie seriálu, mapa obsahuje vše co by měla, brána se hezky animuje při zadávání symbolů a průchod vypadá vážně dobře, jak ze seriálu. Nápad i zpracovaní je skvělé. Ovládání šipkami není v dnešní době uživatelsky přívětivé, chůze je vyloženě iritující, připadalo mi jako bych levitoval. Než jsem se stačil dostat k bráně, tak se zavřela. Asi jsi to nestihl dokončit, ale moc se mi to líbilo.

David Čápka
8 Píšeš, že je to na vlastním engine a chová se to docela rozumně, již to je pořádný kus práce! Nesedí mi "klouzání" po podlaze, jako by byla z ledu, chtělo by si to trochu pohrát s parametry agility hráče, také chůze je velmi pomalá. Bez pomoci bych asi nepřišel na to, že se mám ke klávesnici skrčit, tlačítko na otevření "rolety" před bránou je také docela nenápadné. Chválím, že jde reálně aktivovat bránu i s tak hezkou animací a že mapa nekončí jednou místností, ale lze jít i po schodech nahoru. Je tam nějaký zárodek zbraní a fyziky, ale to zatím nemohu hodnotit. Určitě držím palce s dalším vývojem, kdybys to nějak gameifikoval, bylo by to na desítku, takhle to člověka za chvíli omrzí. Moc hezká práce!

Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2019.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 154x (105.71 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C++

 

Všechny články v sekci
Online kurzy programování v C++ - Největší {C_A} e-learning
Článek pro vás napsal Miroslav Vojtek
Avatar
Jak se ti líbí článek?
4 hlasů
Autor se věnuje programování pro zábavu
Aktivity (10)

 

 

Komentáře

Avatar
Tomáš Brabec
Brigádník
Avatar
Tomáš Brabec:7.8.2019 21:14

Jako fanoušek hvězdné brány musím dát palec nahoru :D .Moc se mi to líbí těším se až tam bude více ovladatelných prvků jako je zadávání jiných planet.Možná se dočkám i zadávání planet do jiných soustav.Třeba takový Pegas a bájná Atlantida jako pokračování?
Moc se mi to líbí a doufám ,že to doděláš. :D

Editováno 7.8.2019 21:16
 
Odpovědět
7.8.2019 21:14
Avatar
Miroslav Vojtek
Redaktor
Avatar
Miroslav Vojtek:8.8.2019 17:50

Ahoj taky doufám, že aspon něco dodělám, protože po poslední zkušební verzi co jsem vydal,
jsem zkoušel přidávat nebo upravovat několik vědci a to tak, že jsem si to úplně rozkopal a
nemohl jsem to hodně dlouho dát do pořádku(nebo jsem se na to vykašlal). Ještě furt se peru s vlastním enginem a pak teprv možná přidám něco do simulátoru. Takže nemějte žádně velké očekávání a taky vám nic neslibuji. Prostě budu rád když to bude víc funkční než v poslední verzi. Spíš na to nahlížejte jako na tech demo. Aspon, když už nic tak bude funkční úvodní obrazovka, kterou mám aspon hotovou.

Odpovědět
8.8.2019 17:50
Programování je také evoluce
Avatar
Michal Kotek
Redaktor
Avatar
Michal Kotek:26.8.2019 10:07

Za srdcovku 5*,o)

Odpovědět
26.8.2019 10:07
Give a man a fish and you feed him for a day; teach a man to fish and you feed him for a lifetime.Teach a man to code...
Avatar
Krystof Hudsky:12.6.2020 15:49

Nejde mi projít bránou na abydos. :-(

 
Odpovědět
12.6.2020 15:49
Avatar
Miroslav Vojtek
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Krystof Hudsky
Miroslav Vojtek:14.6.2020 19:16

Ahoj, jo to bohužel nejde. Musel bych si vytvořit mapu Abydosu. Stejně bohužel nemám dodělanou ani mapu SGC, ani vlastní engine a další funkce. Navíc je to dost krkolomné převádět scénu do 3D otevřeného formátu, který na to není ani dělaný. Takže zkusím si vytvořit nějaký 3D editor a vlastní formát mapy tedy pokud vůbec najdu na to čas a pak teprv možná něco dodělám.

Odpovědět
14.6.2020 19:16
Programování je také evoluce
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Odpovídá na Miroslav Vojtek
Krystof Hudsky:16.6.2020 18:25

Rozumím. Znáte nějaký jiný ve kterém jde projít bránou někam? třeba na abydos, na cimerii, atd..? moc rád bych ho měl. ještě k tomu vašemu bylo by dobré kdybys tam rozsvítil světla bylo by to super, jenom se ještě ten panáček klouže jako po ledě. Zajímalo by mě mohl bys to prosím zkusit udělat druhou verzi pro WINDOWS XP? Třeba to jenom převést do režimu kompatibylity pro win xp? Díky moc.

 
Odpovědět
16.6.2020 18:25
Avatar
Miroslav Vojtek
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Krystof Hudsky
Miroslav Vojtek:17.6.2020 11:21

Pokud bys měl silnější PC tak bych ti doporučil Stargate Network a nebo na istargate.cz se podívat po hrách, do kterých nahraješ Stargate mod a tam můžeš procházet. Případně byla a nevím jestli funguje ta online hra se Stargate. Co se týče kompability pro XP, tak by to šlo zařídit, ale musel by ses stát mým beta testerem a musel bych udělat zvlášt verzi pro XP.

Odpovědět
17.6.2020 11:21
Programování je také evoluce
Avatar
Daniel Vítek
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Krystof Hudsky
Daniel Vítek:17.6.2020 13:55

Existuje Stargate mod do Garry's Mod. Funguje to docela pekne a da se tam hodne veci stavet.

Odpovědět
17.6.2020 13:55
Na síti působím už pěknou řádku let. Pokud budeš něco potřebovat, písni mi, pokusím se ti poradit :)
Avatar
Krystof Hudsky:19.7.2020 10:43

Omlouvám se ale ale stále nefunguje.
Kdyby vás to zajímalo podrobněji tak mám windows xp profesinal.
Nevadí když se to nepodaří.

Děkuji

 
Odpovědět
19.7.2020 10:43
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 10 zpráv z 10.