5. díl - E-shop v ASP.NET MVC - Relace a Repository

C# .NET ASP.NET E-shop E-shop v ASP.NET MVC - Relace a Repository

V minulé lekci, E-shop v ASP.NET MVC - Produkty a kategorie, jsme si mimo jiné ukázali jak přidat do datového modelu další entity včetně DataAnnotation atributů. Dnes v C# .NET tutoriálu doplníme tyto entity o relace a aktualizujeme databázi. Dále se podíváme na jednu z možných implementací návrhového vzoru Repository.

Relace

Mezi entitami Product a Category bude relace typu M:N, neboť jedna kategorie může obsahovat více produktů a také 1 produkt může patřit do více kategorií. Tato vazba se řeší přidáním vazební tabulky s cizími klíči do obou původních tabulek. My tuto tabulku nemusíme explicitně vytvářet. Postačí, když Entity Frameworku naznačíme, že očekáváme vazbu M:N a Entity Framework vytvoří vazební tabulku automaticky. Do třídy Category tedy přidejme vlastnost typu kolekce produktů:

public virtual ICollection<Product> Products { get; set; }

A do třídy Product


 

...konec náhledu článku...

Komerční článek (licence no-reselling)

Komerční článek (licence no-reselling)

Tento článek vznikl na základě mnohaletých zkušeností v oboru a popisuje vývoj profesionálního komerčního produktu nebo jeho součásti, kterou lze přímo využít za účelem zisku nebo proniknutí do komerční sféry IT odvětví.

Tyto vrcholové znalosti zpřístupňujeme samozřejmě pouze některým členům komunity, kteří se mají zájem vypracovat na profesionály v oboru a proto jsou k dispozici pouze za body. Kód z článku můžete použít pro jeden svůj komerční projekt. Není ho však možné přeprodávat (jednou zakoupit a poté prodat dále v několika projektech). Pokud potřebujete širší využití kódu, rádi se s vámi domluvíme na komerční licenci. Více informací naleznete v článku Licence.

Jste připraveni stát se profesionály v oboru? Stačí kliknout.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Nastavení relací 1:N a M:N v Entity Framework Code First, vložení inicializačních a testovacích dat, implementace návrhového vzoru Repository.
Pro přístup k článku potřebuješ 30 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
30 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 75 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium no-reselling II, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal JOF
Avatar
Aktivity (4)