Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 80% výuky zdarma!
https://www.itnetwork.cz/csharp
Avatar
David Klouček:25.11.2015 22:41

Vím, že tu podobná diskuze byla a nechci rozpoutávat bitvu :-D ale zajímalo by mě.

Proč si velký společnosti vybíraj především Javu? Všimnul jsem si, že větší společnosti (letiště, dopravci, sázkové kanceláře..) používaj spíše Javu než .NET. Když se kouknu na nabídky práce, tak vede Java, konkrétně EE. Zahledal jsem v okolních městech i v zahraničí firmy, nabízející vývoj software a většina z nich pro změnu používá .NET. A co si všímam, většina "menších" webů - např. velké eshopy také používají spíše .NET. Většinou sice nevim, co vše používaj interně, ale podle toho na čem běží web, se dá předpokládat.

A máte raději C# nebo Javu? Teď se poslední dobou dívam na Javu (EE, FX) a přijde mi taková chaotická a neohrabaná. Abych dosáhnul stejnýho výsledku, musim napsat o dost víc kódu než v C#. Navíc kompilace je pomalá a IDE zasekaný - ale to je nejspíš problém mýho HW a nejmíň podstatný. Jedinný co se mi celkem líbilo, bylo programování pro Android (ale teď mi jde hlavně o webový a desktopový aplikace). Kdežto C# se mi líbí od samýho začátku.

Chtěl bych se na jednu z platforem začít soustředit a nevim co si vybrat. Na .NET mi vadí snad jen to, že pro provoz na serveru potřebuju mít drahej Windows Server - i když tušim jak je to momentálně s Linuxem, za poslední rok se tam odehrálo asi dost změn. Teď je otázka, jestli je vůbec rozumný, snažit se nějak sžít s technologií, která se mi moc nezamlouvá (Java), nebo jít do .NET.

 
Odpovědět
25.11.2015 22:41
Avatar
Lako
Člen
Avatar
Odpovídá na David Klouček
Lako:26.11.2015 18:42

Co se týče jazyka, každému sedí něco jiného.
V posledních letech je MS při vývoji C# mnohem progresivnější, než oracle s javou.
Jediná "výhoda" javy jej její multiplatformnost, tu však .NET pomalu dohání...

Za mě jednoznačně C#.NET

 
Nahoru Odpovědět
26.11.2015 18:42
Avatar
Odpovídá na David Klouček
Michal Žůrek - misaz:26.11.2015 18:48

jdi do .NETu než se ho naučíš, bude tu .NET Core v nějaké použitelné podobě a pak to půjde rozběhnout i na Linuxu, ale stejně budeš pravděpodobně používat nějaký hosting, tak ti cena může být fuk, protože někteří hostingéři nabízí cenu za Linux a Wín úplně stejnou. A pokud nebudeš nic hostovat ale budeš to dělat ve firmě, tak ti to může být taky fuk, protože to neplatíš ty.

 
Nahoru Odpovědět
26.11.2015 18:48
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Odpovídá na David Klouček
Štefan Pružinský:26.11.2015 21:18

Pre ilustráciu by som rád doplnil video z wokshop-u vrámci konferencie Oteřená wokna, ktorý sa zaoberal rezbehnutím IIS na Linuxe (išlo tam o použitie technológie Docker a jej kontainerov na cloudovej platforme MS Azure...vo svojej podstate však išlo o rozbehanie toho IIS-ka ). Video: https://youtu.be/-I5DaEqdJcY?… :)

Nahoru Odpovědět
26.11.2015 21:18
Najefektívnejším spôsobom debuggingu je modlitba. :)
Avatar
vajkuba1234
Člen
Avatar
Odpovídá na David Klouček
vajkuba1234:27.11.2015 1:07

Mi se líbí obojí, avšak abych to rozdělil. V Javě je dost knih v CZ (jazyk obecně), což je pro mě velké plus, ale nevím proč, ale stále mě to táhne hodně k webům a tam zase (u mě) dominuje C# se svým ASP.NET MVC (zdroje AJ).

Jazyky si jsou dost podobné, ale na naučení se jsem zvolil Javu právě kvůli zdrojům pro začátek, ale weby v ní mi příjdou pro začátek jako hardcore. Kdežto C# nemá literaturu v CZ téměř žádnou a pokud ano, starou, ale ASP.NET MVC mi vyhovuje vážně moc (AJ mi v tomto případě vůbec nevadí) a já tím pádem neustále přelétavám. :)

Nahoru Odpovědět
27.11.2015 1:07
No hope, no future, JUST WAR! For world peace Israel must be DESTROYED!
Avatar
ostrozan
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Klouček
ostrozan:27.11.2015 11:28

Pokud se chceš někdy v budoucnosti uplatnit v oboru, jenom s jedním si nevystačíš - takže se soustřeď na oboje + k tomu HTML, CSS ,SQl........ - prostě základní výbavu programátorské gramotnosti - spoléhat se jenom na jedno ti zúží možnost uplatnění na minimum.

Jinak z mého pohledu někoho, kdo už snad ovládl C# a právě studuje Javu - hlavně kvůli podobnosti - a logicky když dělám WPF tak je to JavaFX.
Evidentně v MS vzali dobrou myšlenku a dotáhli ji k dokonalosti. Takže toho, kdo ovládá Javu a přechází na C# čekají spíš příjemná překvapení - u mně je to obráceně, ale nic co by nějak extra vadilo.

Zásadní problém ale vidím v tom, že pro Javu neexistuje IDE, které by mohlo konkurovat byť jen nějakému expresu VS natož plné verzi.
Oni ty IDE jako takové až tak špatné možná nejsou, ale jejich největší problém je editor.
Konkrétně Net Beans- je úplně hrozný - IntellijIdea je na tom lépe, ale komfortu VS to zdaleka nedosahuje.

 
Nahoru Odpovědět
27.11.2015 11:28
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.