Přidej si svou IT školu do profilu a najdi spolužáky zde na síti :)
Avatar
Oli Wonder
Člen
Avatar
Oli Wonder:15. července 15:58

Nazdar potrebujem pomoc. Ako by ste mi odporučili riešiť ked chcem vytvoriť android appku ktora bude využivať login/register (proste niečo ako socialna sieť ) . Aké veci mám pri tvorení použiť . Dopredu dakujem

 
Odpovědět 15. července 15:58
Avatar
pnk
Člen
Avatar
pnk:15. července 16:41

Asi by jsi se musel víc rozepsat co přesně nevíš kde a jak co použít. To co si napsal je dost obsáhla otázka podle mě.

 
Nahoru Odpovědět 15. července 16:41
Avatar
Odpovídá na Oli Wonder
Erik Bystroň:15. července 20:20

Xamarin je základ, potom už budeš jen tahat věci z databáze a zase je tam vkládat, dle mého je toto nejlehčí způsob :-)

 
Nahoru Odpovědět 15. července 20:20
Avatar
Lako
Člen
Avatar
Odpovídá na Oli Wonder
Lako:15. července 21:14

Hm...
Jestli chceš vytvářet sociální síť, tak je to docela velké sousto. Nicméně- proč ne..
Jestli má tvoje sociální síť fungovat podobně jako ostatní, tak bude pochopitelně potřebovat k tomu přihlášení a registraci nějakou databázi. Ta databáze musí běžet někde na serveru - budou se k ní přistupovat z vícero mobilů ne? Takový server ti může běžet třeba na Microsoft Azure, ale v podstatně skoro kdekoliv.
Jelikož píšeš do diskuze pod C#/.NET, tak nějak tak z toho plyne, že apku pro android se asi chystáš dělat v Xamarinu...? Což je v pořádku, respektive pokud to chceš dělat v C#, tak ani jinou možnost nemáš.
Dejme tomu, že základ té sítě může být takový, že každý může přidat příspěvek na společnou super-zeď... Zatím máme jenom databázový server, kterému si můžeme zavolat pro data z tvojí aplikace (nebo mu nějaké poslat)...
Další věc, kterou by bylo hezké udělat - aby tě ta databáze mohla upozornit, že někdo něco přidal na super-zeď. K tomu už budeš potřebovat server na kterém poběží nějaké api a bude ti strkat tzv push notifikace. Prostě kus kódu, který poběží na serveru a postará se o distribuci událostí na všechny dostupné nainstalované aplikace..
Potom třeba budeš chtít ukázat nějaké příspěvky jenom někomu... to musíš u těch příspěvků ukládat a ta serverová část vyhodnotí kdo k tomu má přístup a jenom takovým uživatelům to předhodí..

a to jsem tak nějak pořád na začátku..

 
Nahoru Odpovědět  +1 15. července 21:14
Avatar
mara
Člen
Avatar
mara:16. července 21:57

Ahoj,

vytvoř si jednoduché API. Pokud je to jen na hraní, tak nic složitého. Stačí třeba jen v PHP. To je otázka chvilky. Případně pokud by jsi ji dělal v Javě nativně a né v Xamarinu, tak můžeš PM, kdyby bylo potřeba poradit.

Marek.

Nahoru Odpovědět 16. července 21:57
Co na srdci, to na Facebooku
Avatar
Oli Wonder
Člen
Avatar
Oli Wonder:23. července 14:08

A kedsa chcem a tým pohrať aby to aj fungovalo . A ktorý z templatov vo visual štúdiu mám založiť a v ňom to tvoriť. A akékonkrétne články o databáze si mám prečítať ?

 
Nahoru Odpovědět 23. července 14:08
Avatar
Filip Macháček:23. července 22:46

Nic proti tvým znalostem, ale asi nejlepší by bylo nejdříve se naučit programovat v oboru a zkusit si nějaké malé appky zbytek se dá učit v průběhu "když to potřebuješ" a ne začínat hned se sociální sítí když neumíš skoro nic co se týče o článcích k c# tak to vzít od základů zde jich je více než dost

 
Nahoru Odpovědět  +2 23. července 22:46
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 7 zpráv z 7.