Diskuze: Blikající CheckBox ve WPF

C# .NET .NET (C# a Visual Basic) Blikající CheckBox ve WPF American English version English version

Aktivity (3)
Avatar
rprokopec
Člen
Avatar
rprokopec:9.4.2016 6:33

Zdravím všechny, a mám dotaz. Programuji už nějaký rok v C#, a začal jsem ve windows forms, WF, až tady na této stránce jsem dostal radu (tehdy jako Oskareb, zapomněl jsem heslo) k přechodu na WPF. Díky za ní. Nějakou dobu trvalo, než jsem svůj projekt předělal, ale nelitoval jsem, ve WPF je zdroják učesanější, řeší elegantněji určitý úkoly než WF. Nicméně WPF někdy řeší obtížně, co je ve WF hotový ihned, i kdy za výhodami a přednostmi WPF stojím.
Dám příklad: Měl jsem ve WF CheckBox, který stav Checked avizoval blikajícím barevným pozadím. Jednoduché řešení pomocí timer a trošky kódu. WPF to řeší animací, našel jsem na webu po anglických dotazech určitý možnosti, ale ne ucelené řešení, kde něčím mohu danou animaci textu zapnout a vypnout. Dále animace textu ve WPF bliká nebo dělá fade in, fade out třeba s TextBlock, ale ne s Content of a CheckBox. Všechno co žádám a chci využít ve svém programu je CheckBox, co při stavu Checked dává blikáním červeného pozadí najevo, že je dočasně něco zapnutý. Viděl by někdo z vás nějaký vhodný řešení. Děkuji vám předem.

 
Odpovědět 9.4.2016 6:33
Avatar
Posix
Člen
Avatar
Odpovídá na rprokopec
Posix:9.4.2016 11:47

Způsobu je vice. Můžeš zkusit přidat do Resources animaci (storyboard), která bude mít nastavené opakováni na forever a při změně zaškrtnutí zapínat/vypínat storyboard

Nahoru Odpovědět 9.4.2016 11:47
Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.