Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Teurom
Člen
Avatar
Teurom:18.1.2019 22:53

Akú C# knihu by ste mi odporucili ? a co hovorite na tuto ? https://www.martinus.cz/?…

Zkusil jsem: Nič

Chci docílit: Kúpu kvalitnej knihy aby som sa to naučil

 
Odpovědět
18.1.2019 22:53
Avatar
Teurom
Člen
Avatar
Teurom:18.1.2019 23:14

A chcel by som sa ešte opýtať že čo sa mám učiť C# alebo Javu ? chcem hlavne programovať stránky a a pre zábavu nejaké hry

 
Nahoru Odpovědět
18.1.2019 23:14
Avatar
Odpovídá na Teurom
Michal Štěpánek:19.1.2019 8:21

Za sebe ti můžu doporučit učení se z tutoriálů na internetu. Kniha, byť je možná dobrý pocit, že si v ní můžeš listovat kdykoliv, než projde všemi schvalovacími procesy a korekturami, je v době svého vydání v podstatě zastaralá...
Já osobně jsem před lety začínal taky s elánem a knihami, ale když mi něco nefungovalo tak, jak to v knize šlo, byl jsem v pr..., protože kniha se mnou nebude diskutovat a opravovat moje chyby. Takže jsem knihy v podstatě zavrhl a učil jsem se z internetu. Na pochopení principů a na naučení se programovat je ITN naprosto ideální, je tu mnoho tutoriálů (základních i pokročilých) a je tu velká komunita těch, co ti s případnými problémy pomohou... Na internetu všeobecně je spousty materiálů a videí, které ti mohou pomoci s konkrétními úskalími, do kterých se zcela jistě dříve, či později dostaneš.

Takže za mně - knihy nebrat...

A co se týče otázky, který jazyk vybrat? Na to si budeš muset odpovědět sám. Někdo má rád Javu, jiný c#. Odpověz si na otázky, čemu bych se chtěl věnovat? Desktopové aplikace? Webové? Musím to dělat "multiplatformně" (Java), nebo mi stačí appky pro windows (např. C#.NET, VB.NET)?
Já začínal s desktopovými appkami VB6, pak VB.NET, pak jsem přešel k C#.NET, kvůli větší komunitě programátorů (lepší pomoc pro mé začátky a vlastně i pro současné problémy), pak už byl jen krůček k webovým aplikacím v ASP.NET MVC...

Nahoru Odpovědět
19.1.2019 8:21
Nikdy neříkej nahlas, že to nejde. Vždycky se totiž najde blbec, který to neví a udělá to...
Avatar
Teurom
Člen
Avatar
Odpovídá na Michal Štěpánek
Teurom:19.1.2019 12:07

Ja sa chcem venovat webovim strankam

 
Nahoru Odpovědět
19.1.2019 12:07
Avatar
Jan Mareš
Člen
Avatar
Jan Mareš:19.1.2019 12:17

Ahoj tak kniha kniha je určitě skvělá volba,také jí používám,je tam vše velmi pěkně a podrobně vysvětleno. Na konci každé kapitoli jsou cvičební otázky a i úkoly. Jako doplněk k této knize mám i tyto knihy: https://www.martinus.cz/?… této knize vidím jak se píší programy a využití proměných a pod) a https://www.martinus.cz/?…( tato kniha není o programování,ale ukázala mi jakým způsobem programátoři navrhují své aplikace). Ale jak píše Michal Štěpánek v příspěvku nademnou nespoléhal by jsem se na knihy.Mohou být zastaralé. A články v nich rychle stárnou. Já osobně používám ITNETWORK jako hlavní zdroj k učení,zde mám možnost se na cokoli optat a i poradit se zde se zkušenými programátory. A knihy jen jako doplněk k učení. Když na této síti něco nepochopím at už použití nějakého kodu,tak se zde optám a i sáhnu po knize a přečtu si něco o tom kodu. A k těmto zdrojům informací využívám ještě videa na youtube. Doporučuji videa od Davida Roško: https://m.youtube.com/playlist?… Doporučuji kombinaci zdrojů informací. Z každého zdroje se dozvíš něco. A teď k druhému dotazu jaký jazyk se učit. Řekni si co chceš programovat(Web,Dek­topové aplikace,window či multiplatformní). Přečti si o těch jazicích něco a zjistíš co ti,který nabízí. Podívej se jak ten jazyk vypadá zda se ti líbí či nikoli. Zkus pár lekcí z tutoriálu a zjistíš zda ti ten jazyk vyhovuje či nikoli( zda se ti dobře učí,zda se ti dobře píše a podobně).

 
Nahoru Odpovědět
19.1.2019 12:17
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.