Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
C# .NET week + discount week
Avatar
zoldak21
Člen
Avatar
zoldak21:2.6.2015 16:27

Čau všichni,
chtěl bych vytvořit jednu mobilní app a proto jsem se začal učit C#, ale s ohledem na čas to bude ještě chvíli trvat (jsem u konce konzolových tutoriálů). Byl by tu někdo ochotný pomoct a napsat "jednoduchou" app? Bral bych to jako základ finální app, a zároveň prostředek k učení se.

První část se skládá z jednotlivých stran (obsahující tlačítka, posuvná textová pole a posuvné menu tlačítek), mezi kterými se proklikává (viz. obrázek, 2 a 4 posuvné textové pole, 3 posuvný seznam tlačítek, kde by jich bylo např 10). Stačilo by udělat samotné stránky s funkční navigací, samotné texty, konkrétní názvy atd bych si již doplnil. Jinak bych poslal PSD soubor, kvůli formátům atp.

Druhá část už by byla složitější, chtěl bych, aby po stisknutí photo u jednotlivého effektu spustilo foťák v mobilu s daným efektem, a klasicky mohlo vyfotit kompozici a uložit jako foto, včetně efektu.

Najde se tu někdo, kdo by to zvládl a pomohl? Jestli ne, první část, tedy samotné stránky, bych zkusil nastylovat ve VS express 2012 pomocí Drag and Drop. Nastylování by tam bylo ok, jen bych se zeptal zkušenějších na pár věcí:

  1. Půjde takto nastylované věci ve VS s DaD použít, a poté "uložit", aby byly použitelné na Win, iOS a Android, a bylo možné je dát na story?
  2. Jak udělat, aby nastylované stránky byly plastické, a přizpůsobily se různým dispalyům (při zachování nějaké poměru). Na webu jsem psal rozměry v procentech, lze to i tady? Jak byste nastavili třeba rozměry úvodní obrazovky?
  3. Když nastiluji úvodku, poté vytvořím další stránku přes Project -> Add page - Page (WPF) (je to správně?), jak by vypadal kód k úvodní stránce, aby tlačítka odkazovala na další stránky? Na webu by stačilo href="strana2", jak by to bylo tady?

Momentálně finanční odměnu nabídnout nemohu, proto jsem to nedal do zakázek, ale když se app povede a uplatní, tak zpětně bych samozřejmě odměnu dal.
Když by někdo chtěl pomoct, jak bude čas, budu to tu sledovat, nebo stačí napsat soukromou zprávu. Oznámení o zprávě mi přijde v sms, tak tam bude odpověď ještě rychlejší.
Díky moc za Váš čas, a ať již vytvoření app, nebo pomoc s odpověďmi a za rady.

 
Odpovědět
2.6.2015 16:27
Avatar
Odpovídá na zoldak21
Josef Kuchař - Pepa489:2.6.2015 16:40

Takže, trochu ti to objasním, neříkám, že to nejde jinak, ale většinou se musí pro každou platformu napsat jiný program jiným jazykem: Android - java, iOS - objective c, Windows phone - c#
Ale pokud si zaplatíš, můžeš použít xamarin, ve kterém to napíšeš v c# a ono ti to vygeneruje appku na všechny platformy ;)

Nahoru Odpovědět
2.6.2015 16:40
2x piš, jednou debuguj
Avatar
zoldak21
Člen
Avatar
Odpovídá na Josef Kuchař - Pepa489
zoldak21:3.6.2015 0:21

díky moc za odpověď a objasnění. Já, když mě napadla daná appka, tak jsem právě hledal a narazil na tenhle článek http://bonusweb.idnes.cz/…Magazin.aspx?… a chtěl využít právě unity, tedy napsat v C# a pomocí unity exportovat. Jestli by to bylo možné, případně tedy využít xamarin. Přeci jen by to bylo snazší, než se učit naráz více jazyků. Šlo by tedy využít unity? Jestli ne, využil bych xamarin, aby stačilo udělat aplikaci v C#.

Když bych tedy využil napsání app pouze v C# a poté xamarin/unity, mohu se tedy zeptat na ty původní otázky?

  1. Lze využít DaD metodu, udělat aplikaci pomocí ní, uložit a poté vložit do unity/xamarinu a pomocí nich exportovat na 3 hlavní platformy?

2 a 3 otázka by v tom případě byla stejná, tedy zkráceně, jak v DaD nastavit plasticitu rozměrů, a jak by vypadal kód, aby tlačítka fungovala pro přepínání mezi stránkami?

Ještě jednou díky za odpověď a objasnění, a předem díky, jestli někdo poradí.

 
Nahoru Odpovědět
3.6.2015 0:21
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Ľubomír Prokopovič:5.6.2015 19:35

Co sa tyka vyvoja na windows phone tento tutorial by ti mohol pomoct:

http://www.microsoftvirtualacademy.com/…te-beginners

Nahoru Odpovědět
5.6.2015 19:35
"Počítače jsou jako Bůh ve Starém zákoně - hodně příkazů a žádné slitování." Joseph Campbell
Avatar
zoldak21
Člen
Avatar
Odpovídá na Ľubomír Prokopovič
zoldak21:7.6.2015 17:57

Omlouvám se za pozdější reakci. Děkuji moc za odkaz, jak bude trochu více času, kouknu na to.
Do té doby, jeslti by někdo věděl odpovědět na to co jsem se ptal. Případně by za symbolický poplatek app napsal, budu rád. Ať tu, nebo ve zprávě.

 
Nahoru Odpovědět
7.6.2015 17:57
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.