Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu kreditů. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: C# WPF vypnutí řazení vedle sebe v stackpanelu

Aktivity
Avatar
Lukáš Fusek
Tvůrce
Avatar
Lukáš Fusek:22.11.2015 18:21

Zdravím.
Mám v kontrolce button a v její vlastnosti Content mám vložený stackPanel, který mi umožňuje vložit do tlačítka více objektů naráz (např. obrázek + text + mírně průhledný obdelník)
Vše funguje jak má až na to, že stackPanel řadí kontrolky vedle sebe. Dá se tedy nějak nastavit, aby to kontrolky neřadilo vůbec? Tedy všechny se naskládaly na sebe? Popřípadě existuje nějaká kontrolka, která to umožňuje nebo je třeba vhodnější pro použití v této situaci?

 
Odpovědět
22.11.2015 18:21
Avatar
Patrik Valkovič
Člen IT Redactor Gang
Avatar
Patrik Valkovič:22.11.2015 18:40

StackPanel by měl řadit kontrolky pod sebe. Pokud je chceš dávat na sebe, použij Grid.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+2,50 Kč
Řešení problému
Nahoru Odpovědět
22.11.2015 18:40
Nikdy neumíme dost na to, abychom se nemohli něco nového naučit.
Avatar
Lukáš Fusek
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Patrik Valkovič
Lukáš Fusek:22.11.2015 19:14

Děkuju. Nechápu, jak mě to nemohlo napadnout.. zkoušel jsem snad všechny možné kontejnery na kontrolky... třeba StackPanel, WrapPanel, Canvas, DockPanel nebo TabControl. Nechápu proč, ale Grid jsem nějak přehlédl..

 
Nahoru Odpovědět
22.11.2015 19:14
Avatar
ostrozan
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Lukáš Fusek
ostrozan:22.11.2015 20:40

StackPanel a WrapPanel mají smysl své existence právě v tom řazení - kdybys jim chtěl vzít i to - k čemu by pak byly? :-)

To máš na ty tvoje šachy?

a jestli chápu dobře, tak je chceš vrstvit na sebe - to v důsledku znamená, že je budeš do sebe vkládat a abys to mohl udělat - musejí být "Content control", případně "ItemsControl"- na to musíš dát pozor při výběru kontrolek - třeba Image Content control není - nic do něj nevložíš.
takže do buttonu dostanš na sebe max 2 Image - jeden do Backgroundu jako ImageBrush a druhý do Contentu, ale ten musí být jako poslední - v logickém stromu .

více objektů naráz (např. obrázek + text + mírně průhledný obdelník)

tady bych dal obrázek do Backgroundu, do Contentu ten Grid, do Gridu Rectangle a do RectangleTextBlock, který bude taky vždy konečný(ačkoliv je Content control) - dostaneš do něj už jen ten text.

tak si ale dej pozor i na tom Gridu, když

 
Nahoru Odpovědět
22.11.2015 20:40
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.