IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Co použít při vytváření webové aplikace

V předchozím kvízu, Test znalostí C# .NET online, jsme si ověřili nabyté zkušenosti z kurzu.

Aktivity
Avatar
Petr Klekner
Člen
Avatar
Petr Klekner:23.8.2018 22:17

Zdravím, potřeboval bych radu v čem udělat svojí webovou aplikaci. Nyní dělám v .Net frameworku MVC a začetl jsem se do .Net Core. Píšu si svůj "framework" a jestli je budoucnost spíše v .net core možná bych měl psát utils rovnou v core. A v tom bych potřeboval vaší radu. Mam použít .net core? Je nějakým způsobem odladěný? V čem je jeho hlavní výhoda? Je tam nějaká změna oproti .net frameworku? Předem moc děkuju za rady :)

Zkusil jsem: Číst si články.

Chci docílit: Napsání kvalitní apliakce.

 
Odpovědět
23.8.2018 22:17
Avatar
Radek Chalupa:23.8.2018 22:40

když se ptáš na webovou aplikaci, tak osobně bych doporučil PHP, určitě si vygoogluješ které "top" weby jsou napsané v PHP.

 
Nahoru Odpovědět
23.8.2018 22:40
Avatar
Petr Klekner
Člen
Avatar
Odpovídá na Radek Chalupa
Petr Klekner:24.8.2018 6:24

Děkuji za odpověď. Ale moc přínosná mi není... Vím, že PHP se používa na spoustu webech, ale to není záminka toho, že ho musím dělat. Navíc jsem v něm dělal a jako jazyk se mi nelíbil. Mám radši Javu a nyní C#. Které se mi líbí o dost víc, než PHP. A hlavně jste mi neodpoveděl na moje otázky ohledně rozdílnosti. I tak děkuji za Vaši odpověď.
Ještě jedna věc co úplně nechápu. Na vašem osobním webu máte:

Mám dlouholetou praxi ve vývoji software. Již mnoho let se věnuji vývoji software pro operační systém Windows.
Používám programovací jazyky C/C++ a C#, jako vývojový nástroj Microsoft Visual Studio vždy v nejnovější >verzi.

Takže vůbec nechápu, proč mi řikáte o PHP.

Editováno 24.8.2018 6:27
 
Nahoru Odpovědět
24.8.2018 6:24
Avatar
dez1nd
Člen
Avatar
Odpovídá na Petr Klekner
dez1nd:24.8.2018 7:47

myslím, že se tu někde na foru válí info s vysvětlením co potřebuješ, jestli si to pamatuju dobře tak je tam i informace o tom, že .NET jede jen na windows a .Net Core jede i na Linuxu

 
Nahoru Odpovědět
24.8.2018 7:47
Avatar
DarkCoder
Člen
Avatar
Odpovídá na Petr Klekner
DarkCoder:24.8.2018 7:55

Takže vůbec nechápu, proč mi řikáte o PHP.

Třeba proto, že dotaz se týkal nástroje v čem udělat webovou aplikaci. A pak také to, že zkušený vývojář obvykle ví, ktery nástroj je pro danou činnost vhodný a nemusí v něm nutně pracovat. Zda-li se rozhodnete pro PHP nebo použijete jiný nástroj je jen a jen na Vás.

Nahoru Odpovědět
24.8.2018 7:55
"I ta nejlepší poučka postrádá na významu, není-li patřičně předána." - DarkCoder
Avatar
Odpovídá na Petr Klekner
David Klouček:24.8.2018 8:24

Já bych jednoznačně šel do .NET Core, je to budoucnost.

Je tam nějaká změna oproti .net frameworku?

Všechny informace najdeš na http://dotnetportal.cz/ a https://www.altair.blog/.

Zajímavost: https://blogs.msdn.microsoft.com/…et-core-2-1/

 
Nahoru Odpovědět
24.8.2018 8:24
Avatar
Petr Klekner
Člen
Avatar
Odpovídá na David Klouček
Petr Klekner:24.8.2018 10:55

Slušně jsem poděkoval a napsal proč nechci PHP a pak jsem se jen podíval na pánovo webové stránky a zjistil jsem, že dělá c# tak jsem se jen divil, že píše o PHP. Jinak děkuji za odpověď články si samozřejmě přečtu. Jen jsem myslel, jestli by mi to někdo nemohl rychle shrnout.

 
Nahoru Odpovědět
24.8.2018 10:55
Avatar
Odpovídá na Petr Klekner
Radek Chalupa:24.8.2018 12:16

Dělám také v c#, ale spíše okrajově, primárně v C/C++ a desktopové aplikace převážně pro windows, ale webové stránky jsem si napsal v php nad MySql a webhosting běží na linuxu a postupně se chci výrazněji zaměrit na backend v linuxu a samozřejmě c/c++.
Jinak můj názor k tomu srovnání: .net core má výhodu že je multiplatformní, ale to má význam především u desktop aplikací, webová aplikace běží v prohlížeči a je "multiplatformi" z podstaty.
Pokud znáš nějaký jazyk/technologii dobře, nemá smysl se pořád dokola vrhat na tu zrovna nejnovější technologii, něž ji zvládněš přijdě další "modernější" a tak pořád dokola. Je lepší využít znalosti a něco pořádného vytvořit v tom co ovládáš.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+2,50 Kč
Řešení problému
 
Nahoru Odpovědět
24.8.2018 12:16
Avatar
Petr Klekner
Člen
Avatar
Odpovídá na Radek Chalupa
Petr Klekner:24.8.2018 12:43

Moc vám děkuji. :)

 
Nahoru Odpovědět
24.8.2018 12:43
Avatar
Martin Petrovaj
Tvůrce
Avatar
Martin Petrovaj:24.8.2018 13:05

A preto je na svete toľko legacy aplikácií, za ktorých urdžiavanie padajú obrovské peniaze a ešte viac nervov :-)

Ak porovnáme .NET Framework a .NET Core, tak výhoda Coreu je samozrejme v tom, že vďaka "multiplatfor­mnosti" (ak také slovo existuje) na rozdiel od .NET Frameworku nepotrebuješ na hostingu Windows s nainštalovanou verziou frameworku, ktorú potrebuješ. Druhá veľká výhoda je samozrejme to, že Core je open source a tretia to, že ASP.NET o pár rokov pravdepodobne dožije (v zmysle, že prípadné nové updaty budú IMO značne menšie a nebudú prinášať veľa nového, do úplného zániku má samozrejme ešte dosť času), ďalší vývoj sa jednoznačne presúva smerom ku Coreu. Má aj viacero ďalších minoritných výhod, napr. built-in DI, modernejšia architektúra atď.

.NET Framework má zase svoju hlavnú výhodu v tom, že keďže je starší, tak je dnes značne vyspelejší, ucelenejší. Core oproti tomu je stále vo fáze, kedy niektoré veci chýbajú a ďalšie sa viackrát menili a ešte sa aj zmenia. Chce to teda určite sledovať vývoj. Toto je ale viac-menej hlavný a jediný dôvod, prečo by som dnes ešte stále nikomu veľmi neodporúčal používať Core na žiaden väčší projekt, keďže kľudne o rok alebo dva už budú dnešné projekty de facto zastaralé a ak sa budú musieť vyvíjať ďalej, bude treba veľa vecí prepisovať (alebo pracovať s legacy verziou Coreu, jedna možnosť strašidelnejšia ako druhá).

Ďalšie možnosti na tvorbu webu sú napr. Java EE. Ak si už ale zvyknutý na C#, už len Java ťa bude fyzicky bolieť a EE je monštrum samo o sebe.

Potom tu máme Javascript. S jazykom to už nie je tak strašné, ako to kedysi bývalo, komunita je obrovská a možnosti tiež. Už len si vybrať framework, ktorý použiješ :-) Pozn.: je celkom pravdepodobné, že kým si vyberieš, tak v medzičase niekto vydá minimálne 3 ďalšie zaručene revolučné JS frameworky. Možno niektorý z nich bude mať aj venovanie p. Chalupovi.

Napadajú ma ešte napr. Ruby alebo Python, ale s tými osobnú skúsenosť nemám, takže si netrúfam veľmi komentovať. Minimálne jeden Pythonovský framework na web (Django) nájdeš aj tu na itnetwork, mám pocit, že niekde je aj Ruby…

P.S.: Nie, na PHP som nezabudol, len mám dostatok sebaúcty a vážim si zdravie p. Kleknera a jeho súčasných či budúcich spolupracovníkov dostatočne na to, aby som ho tu neuviedol.

Nahoru Odpovědět
24.8.2018 13:05
if (this.motto == "") { throw new NotImplementedException(); }
Avatar
Petr Klekner
Člen
Avatar
Odpovídá na Martin Petrovaj
Petr Klekner:24.8.2018 14:09

Moc ti děkuji. :)

 
Nahoru Odpovědět
24.8.2018 14:09
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 11 zpráv z 11.