Avatar
cpt.mykulyn
Člen
Avatar
cpt.mykulyn:16.11.2014 11:14

Zdravím,
jsem student SŠ a máme zadaný projekt vytvořit "chat", server aplikaci a client aplikaci na protokolu UDP (v consoli). Má to umět ještě nějaký věci okolo, jako chatroomy atd...
Začali jsme OOP a podmínkou je využít tam prvky OOP a oddělit GUI (resp. CUI) od logiky. Problémem je, že neumím moc Objektově myslet (doposud jsme jeli všechno procedurálně) a občas se v tom ztrácím. Nechci vás určitě žádat o tom, aby jste mi udělali projekt (:)) spíš jestli by byl někdo ochotný vytvořit nějaké UML , popřípadě to UML nějak polopatě vysvětlit. Předem díky

 
Odpovědět 16.11.2014 11:14
Avatar
Odpovídá na cpt.mykulyn
Michal Žůrek (misaz):16.11.2014 12:51

začni tím, že si apliakci rozdělíš na určité části. V nejjednoduším případě na GUI, síť a jádro. GUI je jasné, síť je vše co pracuje se sítí a jádro je vše s čím ta aplikace pracuje. je to takový mezním mezi sítí a GUI. GUI by až na zvláštní případy nemělo šahat na síť a síť v žádném případě na GUI.

Nejlepší je si asi v Solutiopn Exploreru vytvořit složky a tam vkládat zdrojáky.

Pak si vypíšeš vše s čím aplikace pracuje.

Zprávy
Uživatel
Server
Síť
...

a vytvoří tomu objekty. Vše co bude v nějakém stavu podobné musí dědit, pokud bude dědění hodně těžkopádné narazil jsi na problém, že ty částečky (objekty) nejsou moc elementární, ale jsou dost komplexní. V takovém případě je rozděl na další objekty.

Jediné co by mohlo být statické, by snad mohla být síť, ale i tak bych se tomu snažil vyhnout.

Nahoru Odpovědět 16.11.2014 12:51
Nesnáším {}, proto se jim vyhýbám.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.