Letní akce! Lákají tě IT školení C#, Javy a PHP v Brně? Přihlas se a napiš nám do zpráv kód "BRNO 500" pro slevu 500 Kč na libovolný brněnský kurz. Lze kombinovat se slevami uvedenými u školení i použít pro více kurzů. Akce končí 28.7.

Diskuze: Custom where method

C# .NET .NET (C# a Visual Basic) Custom where method American English version English version

Aktivity (3)
Avatar
Tayson
Člen
Avatar
Tayson:12.8.2017 10:54

Ahojte
Spravil som si kolekciu vlastnu ktora implementuje IEnumerable interface. Doplnil som si tam metodu add ktora do pola uklada hodnoty tak ako to robi list v .net. To znamena ze si stale dynamicky zvacsujem pole pomocou Copy array. Chccem sa ale opytat ak mam premennu kde mam ulozeny skutocny pocet itemov a potom ako je v liste premennu capacity ktora je omnoho vacsia tak otazka znie ze ak si implementujem vlastnu where method ktora bude mat na vstupe Func tak ako obmedzit aby foreach ktory vracia prvky nesiel az do velkosti premennej capacity. Samozrejme to viem obmedzi nejakou pomocnou premennou ale ako to riesi .net ???? Dakujem za odpovede

 
Odpovědět 12.8.2017 10:54
Avatar
zelvicek
Člen
Avatar
zelvicek:12.8.2017 21:08
  1. Pokud chceš vědět, jak něco dělá MS ve svých System assemblies nebo kdokoliv jiný, stáhni si ILSpy. Jsem si jistý, že na jeho použití přijdeš sám.
  2. Dost by mě zajímalo, jak jsi ten IEnumerable naimplementoval; přesněji co vracíš v metodě GetEnumerator(). Jde ovšem o to, že IEnumerator je ten hlavní prvek, který řídí tu enumeraci (to co bude vráceno). Na tomto principu staví celý System.Linq - má spoustu různých IEnumerátorů. Až budeš mít ten ILSpy, můžeš na to mrknout.
  3. Jako bonus doporučím https://gotoilspy.codeplex.com/ nebo ho stáhni přímo z VS.
 
Nahoru Odpovědět 12.8.2017 21:08
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.