Chceš se vypracovat až k výdělku 160.000 Kč/měsíc? Důležité je začít. Staň se programátorem díky rekvalifikačnímu kurzu! Začni dnes!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
mach37
Neregistrovaný
Avatar
mach37:22.2.2009 15:23

Má Delphi méně možností než C#? Protože jestli jo tak zustanu pouze u Visual C# :)

 
Odpovědět
22.2.2009 15:23
Avatar
sdraco
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na mach37
sdraco:22.2.2009 16:13

Ahoj, no není to tak jednoduché, takže nemohu říci, ano ani ne. Čím si sem však jistý je, že přechod z C# k Delphi je jako přechod z Delphi k Pascalu, prostě o řadu níž. Delphi mají dokonalý kompiler. Není problém v nich vytvořit naprosto cokoli, napojit je na nějaké dll, udělat v nich Dooma 3 a podobně. Je to příjemný a pohodný jazyk. Co je ale problém jsou VCL komponenty a jejich zabuguvanost. A? si vybavím, kteroukoli VCL komponentu, něco na ni nefunguje. Pagecontrol při roztahování formuláře nechutně bliká a doublebuffered vlastnost u něj zapnout nelze, bitbutton umí v glyphu jen soubory bmp, čili vyhlazená ikona na tlačítku je nemožná, richedit je pozůstatek z windows 3.1, neumí obrázky, neumí česky, přepíná si klávesnici jak chce. Samotné rozhraní v Delphi blbne, několikrát se mi stalo, že mi zkazilo zdroják. Naprosto každá komponenta má problém se skiny (xpmanifestem - vzhledem XP/Vista), vše bliká, vykresluje se černě s doublebuffered, checkbox neumí průhlednost... Takto bych mohl pokračovat hezky dlouho. Jako dobrý příklad se mi jeví .NET button v C#, který je jeden a umí naprosto všechno, není problém mu dát jako obrázek průhledné png. Delphi má typů buttonů asi 5 a ani jeden pořádně nefunguje. Pro jednoduché aplikace Delphi nemají chybu, ale když chce člověk dělat na nějakém větším projektu a chce, aby to nějak vypadalo, musí zvolit něco jiného. :(

Nahoru Odpovědět
22.2.2009 16:13
You are the greatest project you will ever work on.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.