Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy
Avatar
ese.kiel
Člen
Avatar
ese.kiel:2.5.2015 12:08

ahoj, mam dotaz muj tata by chtel udelat pro naseho pejska vratka ktere by se odemkly kdyz by zastekal.
mohl by mi tu nekdo poradit co presne by bylo treba udelat a sehnat? verim ze neco existuje na tento zpusob.
jsou treba programy jako shazam a podobne ktery rozpoznaj muziku, tak si myslim ze rozpoznat stekot a nasledne
odemknout psi vratka by nemuselo bejt slozite. predem dekuji za rady

 
Odpovědět
2.5.2015 12:08
Avatar
xfhxd
Člen
Avatar
xfhxd:3.5.2015 20:40

Můžeš to zkusit podle amplitudy signálu od mikrofonu. Štěknutí je většinou mnohem hlasitější než ostaní běžné zvuky. Dá se to realizovat přimo jako obvod. S rozpoznáváním je to věda. S tím ti neporadím. Hodně úspěchu. Poděl se s námi prosím, jak to dopadlo.

Nahoru Odpovědět
3.5.2015 20:40
Ježíš zaplatil za naše hříchy a tím nás zachránil od věčné smrti a zatracení. [Evangelium] Čtěte bibli, napravte se. ...
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
hogs1397
Člen
Avatar
Odpovídá na ese.kiel
hogs1397:3.5.2015 21:10

Nemůžeš mu to udělat na čip na obojku, popř na tlačítko které pleskne packou? Kdyby už to mělo být jen detekce na hlasitost tak to každý může zařvat a je doma, nebo když soused zatroubí :)
btw. on už je naučený štěkat pro otevření? taky mu to pak nemusí dojít..

 
Nahoru Odpovědět
3.5.2015 21:10
Avatar
rwn
Člen
Avatar
Odpovídá na ese.kiel
rwn:4.5.2015 0:53

Tohle je obecně docela složité, ono samotné rozpoznání řeči není lehkou věcí. Hlavní problém je v samotném štěkotu. Pes může zaštěkat vždy trochu "jinak". Asi by to chtělo nejdřív udělat rozbor samotného štěkotu vašeho psa. Udělat si třeba dejmetomu 25 nahrávek štěkotu. Následně vhodně zvolit metodu parametrizace (způsob, kterým zvukový záznam převedeš na nějaká smysluplná data, obecně bys mohl zkusit něco na způsob rychlé fourierovy transformace). Tyto data by bylo dobré navzájem porovnat, pokud by se tam objevila nějaká podobnost mezi všemi nahrávkami, tak by se dalo už o možnosti rozpoznávání uvažovat. Následně by bylo potřeba použít nějakou metodu na samotné rozpoznání - to je ta těžší část. :) Pro rozpoznávání budeš potřebovat bud velice obsáhlou databázi vytvořenou z nahrávek štěkotu a nebo využít nějaký učící algoritmus.
Samozřejmě budeš těžko bojovat i s faktem, žeby zaštěkal jiný pes. Eventuelně i s tím, že kdokoliv by si udělal na mobil nahrávku štěkotu, tak by vaše dveře oklamal a dostal se dovnitř. :D

Nahoru Odpovědět
4.5.2015 0:53
Co můžeš naprogramovat dnes, neodkládej na zítřek.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.