Avatar
Marek
Člen
Avatar
Marek:20. dubna 19:45

Ahoj,

rád bych se zeptal na Vámi doporučenou literaturu ke studiu. Zatím jsem prostudoval "C#" od P. Boryho a "Databáze v C# 2008" od V.V. Agarwala. Byl by někdo chopen doporučit literaturu, která by na dvě výše zmíněné knihy pokud možno navazovala a ideálně pojednávala také o WCF a WPF ?

Mám rád zdejší portál a samozřejmě si zde doplňuji knižní výklad, nicméně z knihy mi to jde tak nějak lépe :-)

Děkuji a přeji hezký den.

 
Odpovědět 20. dubna 19:45
Avatar
Odpovídá na Marek
Michal Štěpánek:21. dubna 7:59

Problém knih je v tom, že velice rychle "stárnou", resp. ne ty knihy, ale jejich obsah. Ten bývá většinou starý už v době vydání knihy, protože dlouho trvají různé korektury a samotný tisk a vydání knihy. Taky jsem si koupil kdysi pár knih, ale v podstatě to, co dnes umím, jsem se naučil ze zdejších tutoriálů, zbytek mi poradili místní odborníci a taky strejda gůgl.. O případných potížích v programování tu můžeš diskutovat s ostatními, což v literatuře nelze. Myslím si, že vše, co se potřebuješ naučit, lze nalézt na internetu. Ať už zde nebo na různých fórech o programování...

Nahoru Odpovědět  +3 21. dubna 7:59
Nikdy neříkej nahlas, že to nejde. Vždycky se totiž najde blbec, který to neví a udělá to...
Avatar
Marek
Člen
Avatar
Marek:Včera 19:29

Je mi to jasné, samozřejmě do budoucna se tomu nevyhnu, jen se mi prostě učí lépe z knih, tak bych si rád vybudoval solidní základ z knih, na který se mi pak bude snadno navazovat učením z internetu, které mi nejde tak lehce. Pokud to ovšem nemá smysl, tak si samozřejmě nechám poradit a místo času, který strávím nad hledáním vhodné knihy, tak ho využiji raději studiem na internetu.

 
Nahoru Odpovědět Včera 19:29
Avatar
Taskkill
Šéfredaktor
Avatar
Odpovídá na Marek
Taskkill:Včera 22:17

Urcite bych ten cas radsi investoval do zvyknuti si na digitalni zdroje.
Duvodu je spousta, ale ten nejlepsi je fakt, ze si na netu muzes vybrat opravdu presne to, co ti vyhovuje.
Video? Clanek? Dokumentace? Kombinace? Serialy? Samostatne clanky? Interaktivni psani kodu? Cokoliv. Ten cas co investujes do pretvoreni zvyku, se ti vrati.

Nemam nic proti kniham, sam jich par mam, jen z nostalgie, celkove me toho moc nenaucily :D

Ovsemze je to pouze muj nazor. Jiste existuje sance, ze konkretni knihy budou pro tebe to prave, nicmene, na to musis prijit asi sam.

 
Nahoru Odpovědět Včera 22:17
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.