IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Facebook, Hangouts, Skype APIs - ISIM messenger

Aktivity
Avatar
David Jančík
Tým ITnetwork
Avatar
David Jančík:4.11.2013 21:54

Čest borci,
nevím zda sledujete právě toto dění, ale Microsoft zrušil (tedy koncem roku odřízne) onen věhlasný SkypeKit, za který jsme jim obětavě platili, abychom mohli používat jejich ultimátní 20k řádkové fajly, ve kterých se skvěle hledaly a opravovaly chyby. Ochutnávka https://www.dropbox.com/…ekit_2010.cs
Což je docela sranda, protože to imho někdo napsal v Pythonu nebo v C++ a nějaký prasata to přepisovali do ostatních jazyků, co jsem tak usoudil, ale to jen tak mimo, ono to vypadá ve všech těch jazycích obdobně.

Poté náš milovaný každou minutu používaný Goooogle, jenž odříznul XMPP pro jejich Chat a nasadil tam super mega Hangouts, který neumí statusy, protože to už není IN.

A samozřejmě Fejsbůk, který XMPP chápe trošku jinak a proto kolikrát nevíte, že vám osoba poslala obrázek, přílohu atp.

No a proč o tom mluvím, tedy píšu? Nechci mít otevřené dvě okna s odlišným interface, která se jinak ovládají a aplikaci Skype a nebo dokonce 3 aplikace aby mi to všude blikalo. Proto jsem ISIM stvořil, abych to měl všechno na jednom místě a aby to bylo jednoduché a bylo tam vše potřebné a né jako Skype, kterej má kde jakou blbost, tunu reklam a je háklivej na používání na více zařízeních či nedej bože změnu systémového data.

Nerad bych ukončil jeho vývoj, když už jsem na strávil měsíce jeho vývojem a dokonce se uvolil jej dát open source.

Táži se tedy, zda by někdo měl zájem, napíchnout si Facebook, Hangouts případně Skype (může být i vlastní jednoduchej wrapper). Můžeme napsat i celou aplikaci znovu v libovolném jazyce. Ale to by se už vyplatilo to napsat jako webovou aplikaci (nemyslím imo.im nebo jak to je atp, tahle by uměla hovory).

Případně sem si říkal, že si udělám prostě jen jedno místo odkud mi půjdou zprávy a kde budu in-touch, ale jde o to, kde? Nechci aby každá má zpráva byla něčím majetkem a nechci aby si kvůli mě každej tvořil účet někde v neznámu.

Toť velká otázka, kterou si již delší čas kladu. Tak jaký na to máte názor?

Dík, žes dočetl až sem a díky za tvůj případný příspěvek.

Odpovědět
4.11.2013 21:54
Zapomeň, že je to nemožné a udělej to ;)
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.